ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ ПРО ЕЛЕКТРОННІ РЕЦЕПТИ

10.04.2019

Інформуємо, що з 1 квітня 2019 року програму «Доступні ліки» почала адмініструвати Національна служба здоров’я України. З цього часу електронний рецепт на ліки за програмою виписують виключно в електронній системі охорони здоров’я. Виписувати такі рецепти можуть усі лікарі первинної ланки: сімейний лікар, терапевт, педіатр, які працюють у медзакладах-партнерах Національної служби здоров’я України (НСЗУ), для пацієнта, який підписав із ними декларацію.

Відтепер не має значення, де проживає пацієнт і де рецепт був виданий.

Пацієнт може обміняти рецепт на ліки у будь-якій аптеці в Україні, яка має договір з НСЗУ,  без прив’язки до місцевості, де цей рецепт був виданий.

Аптеки, які видають ліки за електронними рецептами повинні мати  наліпку  “Доступні ліки”.

Електронна карта аптек-учасників урядової програми реімбурсації “Доступні ліки” доступна за посиланням: https://bit.ly/2CRGorZ 

Пацієнт обирає зручну для себе аптеку з переліку тих, хто уклав договори з НСЗУ, та надає фармацевтичному працівнику  номер рецепту. Фармацевтичний працівник пропонує пацієнту лікарські засоби – спочатку безоплатні, а потім з доплатою. Якщо запропоновані ліки підходять пацієнту, він називає код підтвердження, після того отримує призначені ліки. Якщо в аптеці закінчилися безкоштовні ліки, або ті, що відшкодовуються,  то можна або зачекати, поки вони з’являться, або піти в іншу аптеку, або обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.

Національна служба здоров’я на даний час уклала угоди з юридичними особами, які здійснюють діяльність з продажу лікарських засобів у 488 аптеках на теренах Львівської області. Зокрема, у м. Львові та прилеглих до нього адміністративних одиницях (Винники, Рудно, Брюховичі) за електронними рецептами можна отримати ліки у 181 аптечних закладах. Слід зазначити, що пацієнти зможуть отримати в цих аптеках препарати за програмою «Доступні ліки» безоплатно або з незначною доплатою.

Безпідставна відмова працівників аптечних закладів у наданні ліків за електронним рецептом є нічим іншим, як порушенням прав пацієнтів-споживачів. У разі невидачі ліків за електронним рецептом в аптечному закладі на території Львівської області пацієнт (споживач) має право звернутися до Національної служби здоров’я України  (04073, м. Київ, пр.-т Степана Бандери, 19), Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками  у  Львівській області (79071, м. Львів, вул. Кульпарківська, 131) та Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (79011, м. Львів, вул. В.Вітовського, 18).