Про участь представників Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Денржпродспоживслужби у Львівській області у міжнародному семінарі у рамках Інструменту TAIEX.

16.04.2018

Програмою залучення зовнішньої допомоги Євпропейською комісією з питань добросусідства та розширення ЄС у рамках Інструменту TAIEX, 02-03 квітня 2018 року в м.Києві відбувся навчальний семінар з оцінки та управління ризиками, пов’язаними з обігом дитячих іграшок за участю начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Ортинського Я.М. та головного спеціаліста Валового Р.Т.

Семінар був організований і проведений міжнародними експертами: – старшим радником Федеральної державної служби з економіки Моурен Логсе, Бельгія та головним спеціалістом Департаменту безпеки та якості продуктів, Державної служби захисту прав споживачів Алекс Залпіс, Литва.

На семінарі були підняті та розглянуті такі основні питання:

– огляд Європейського досвіду нормативно-правових норм щодо збереження здоргов’я дітей різного віку під час виробництва, розповсюдження та використання іграшок;

– ознайомлення з характеристиками показників безпеки, які підлягають обов’язковому контролю за імпортними товарами в ЄСпроцедури затвердження та дозволів на доступ до ринку (стандарти, «сертифікатти здоров’я).

– отримання інформації про установи, що здійснюють державний нагляд (контроль) по розподілу дитячих іграшок та процесуальних реквізитів.

– аналіз ризиків впливу на здоров’я різних видів іграшок (використання сировини, тривалості прямого контакту з шкірою та слизовими оболонками, тощо).

– обмін досвідом з питань здійснення державного нагляду за випуском та реалізацією в торгівельній мережі дитячих іграшок в системі  ЄС та Україні.