Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Буському районі Львівської області

12.02.2020

На виконання листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №11.3.2.-4/2/448 від 13.01.2020 р., наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 127 від 22.01.2020р.  11 лютого 2020 року відбувся семінар-нарада стосовно порядку реєстрації пасік, дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

В нараді взяли участь пасічники,  керівники агроформувань району, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур, спеціалісти Держпродспоживслужби, представники Буської РДА .

Державним фітосанітарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області О.Пятниця проінформовано  учасників наради-семінару про порядок застосування хімічних засобів захисту рослин, ведення відповідної документації , повідомлення органів місцевого самоврядування та пасічників за три доби до початку обробки медоносних рослин . В повідомленні вказати: дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години .

Начальником Буського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області – І.Белей  роз’яснено вимоги щодо державної реєстрації пасік та реєстрації як операторів ринку. Дано роз’яснення щодо алгоритму  дій пасічників та ветслужби при масовій загибелі бджіл . Надано інформацію щодо відшкодування кошів за купівлю племінних бджолосімей .

Під час роботи наради – семінару між учасниками відбувся конструктивний обмін думками та інформацією. На всі порушені питання спеціалісти Держпродспоживслужби надали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.