Позапланові заходи державного нагляду під час воєнного стану

23.12.2022

З 10 грудня 2022 року  набрала чинності постанова КМУ від 06.12.2022 № 1363, якою Уряд вніс зміни до пункту 2 постанови КМУ від 13.03.2022 р. № 303 «Про припинення заходів державного нагляду (контролю) і державного ринкового нагляду в умовах воєнного стану».

Так, відповідно, за наявності загрози, що має негативний вплив на права, законні інтереси, життя та здоров’я людини, захист навколишнього природного середовища та забезпечення безпеки держави, а також для виконання міжнародних зобов’язань України протягом періоду воєнного стану дозволено здійснювати позапланові заходи державного нагляду (контролю) на підставі рішень центральних органів виконавчої влади.

Зміни дозволяють під час воєнного стану проводити позапланові заходи державного нагляду, щоб запобігти зростанню цін на товари, що мають істотну соціальну значущість згідно з «Переліком товарів, що мають істотну соціальну значущість», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Держпродспоживслужба інформує, що для належного реагування (здійснення контролю) у випадках необґрунтовано завищених цін на товари, що мають істотну соціальну значущість –  звертатись в Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області (м. Львів, вул. Д. Вітовського, 18), або на електронну адресу , при цьому потрібно надати інформацію про повне найменування суб’єкта господарювання та/або його відокремленого підрозділу щодо діяльності якого здійснюється захід, а також повну назву товарів, які включені у вищевказаний Перелік, назву та адресу магазину, копії розрахункових документів, чеків (при наявності).