УВАГА ! Оновлено Реєстр лікарських засобів, що приймають участь у програмі «Доступні ліки»

14.11.2022

Для забезпечення реалізації та дотримання Урядової програми «Доступні ліки» Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області на виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України проводиться  моніторинг  дотримання  державних регульованих цін на зазначені лікарські засоби, яким щомісячно охоплюється близько 460 аптечних закладів області.

Так, в 2022 році проведеним аналізом застосування державних регульованих цін на 45952 лікарських засобів, Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області забезпечено дотримання  підприємствами гранично допустимих роздрібних цін, встановлених наказами МОЗ України та повернення фармацевтичними підприємствами у бюджет 14301,65 грн. зайво відшкодованих коштів по програмі «Доступні ліки».

Окрім цього, з метою попередження фактів порушень державної дисципліни цін інформуємо, що з 31.10.2022 набрав чинності Реєстр лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (надалі-Реєстр), затверджений наказом МОЗ України від 27.10.2022 № 1931.

Оновлений  Реєстр складається з трьох переліків:

  1. Лікарських засобів, що застосовується при:

-серцево-судинних та церебральних захворюваннях, цукровому діабеті, нецукровому діабеті, розладах психіки та поведінки, епілепсії та хворобі Паркінсона.

До першого переліку включено 381 позиції препаратів, з яких 92 відшкодовують державою повністю.

  1. Комбінованих лікарських засобів, що застосовуються при хронічних захворюваннях нижніх дихальних шляхів – 9 позицій, 6 з яких відшкодовуються повністю.
  2. Препарати інсуліну -72 позиції, 45 з яких відшкодовуються повністю.

Таким чином, 143 препарати з оновленого Реєстру є безкоштовними.

Ліки, вартість яких частково або повністю відшкодовуються державою за програмою «Доступні ліки», можна отримати в аптеках, що мають договір з Національною службою здоров’я України, незалежно від місця проживання чи місця де лікар виписав електронний рецепт.

Разом з тим, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області наголошує операторам фармацевтичного ринку області на неприпустимості безпідставного підвищення роздрібних цін на лікарські засоби, одночасно нагадує, що за порушення законодавства про ціни та ціноутворення суб’єкти господарювання несуть відповідальність відповідно до Закону України «Про ціни та ціноутворення» та Кодексу України про адміністративні правопорушення.