Про спалахи харчових отруєнь, отруєнь грибами, випадків ботулізму у Львівській області станом на 01.12.17 р.

06.12.2018
Станом на 01.12.17 р. по Львівській області зареєстровано 7 спалахів гострої кишкової інфекції з 143 постраждалими, в тому числі 33 дитини та 1 випадок захворюваності на вірусний гепатит «А» з 3-ма постраждалими. Всі випадки ГКІ повязані з недотриманням санітарно-гігієнічних вимог на обєктах громадського харчування, торгівлі та дитячих організованих коллективах.

У звязку з тим, що 2017 рік видався грибним, що спонукало населення до їх масового збирання, а в подальшому до не завжди правильного приготування зареєстровано отруєння в 23 домашніх осередках з 37 постраждалими, в тому числі 4 дітей. Померло в результаті отруєння 4 дорослих осіб. Найбільше випадків отруєння реєструвалось серед мешканців м. Львова – в 9 домашніх осередках; Пустомитівського району – в 4 домашніх осередках;  Буського, Миколаївського, Радехівського  районах – по 2 осередки;   Камянка-Бузького, Жидакчівського, Самбірського,  Городоцького районів – по 1 осередку. Постраждалі вживали як їстивні так і умовно їстивні гриби ( парасольки, опеньки, гливи, сироїжки).

Окрім того, зареєстровано 6 випадків ботулізму з 7-ма постраждалими. Захворівші вживали консерви мясні та оселедець підсолений копчений.

У всіх випадках  Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства ГУ ДПСС у ЛО проведено оперативне розслідування та вжито комплекс заходів  по локалізації випадків захворювання.