Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Яворівському районі Львівської області

13.02.2020

На виконання   наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 127 від 22.01.2020р.  12 лютого 2020 року  Яворівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області проведено семінар- нараду щодо порядку реєстрації  і паспортизації пасік, дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

В нараді взяли участь пасічники району,  представники агрофірм, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур,  представники Яворівської районної державної адміністрації, спеціалісти Держпродспоживслужби району.

Розпочала нараду  завідувач сектору з інфраструктурних проектів та захисту довкілля Яворівської РДА Прядко Галина Вадимівна, яка довела до пасічників комплексну програму підтримки та розвитку агропромислового виробництва Львівської області на 2016-2020 роки.

Начальник Яворівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області – Юрій Бундз  довів   вимоги Законів України « Про бджільництво»  та « Про основні принципи та вимоги до безпечності та якісті харчових продуктів» , повідомив про безкоштовну  державну реєстрацію пасік ,  про обстеження  бджолосімей та оформлення паспорта . Доведено інформацію про алгоритм  дій пасічників у випадку масової загибелі бджіл .

Провідним спеціалістом відділу контролю за обігом засобів захисту рослин  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Г. Масинець  доведено  до учасників семінару Закон України « Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вжиття заходів стосовно захисту бджільництва» , проінформовано   про порядок застосування хімічних засобів захисту рослин,  про  повідомлення органів місцевого самоврядування та пасічників за чотири доби до початку обробки медоносних рослин .

Фельдшер санітарний відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Яворівського районного управління  довела до присутніх  вимоги щодо зберігання та застосування пестицидів, агрохімікатів у народному господарстві та їх вплив на стан здоров’я населення.

Провідний агроном ТзОВ « Захід АгроМХП»  Абраменко С.В. розповів про діяльність товариства,  про свої технології щодо обробітку с/г культур, про застосування препарату« Маврик» та « Біскай». За 6 років діяльності в Яворівському районі  скарг на дане товариство не було.

Під час  наради – семінару між учасниками відбувся  обмін думками та інформацією. На всі поставлені питання спеціалісти Держпродспоживслужби надали відповіді.