Відкрив засідання Колегії начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Євгеній Баркит: «Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області, попри збройну агресію російської федерації, здійснює свої повноваження, неухильно дотримуючись курсу державної політики, спрямованої на реалізацію основних завдань, що полягають, насамперед, у забезпеченні стабільної епізоотичної, санітарно-епідеміологічної, фітосанітарної ситуації в регіоні, а також забезпечення конституційних гарантій безпеки та якості споживання товарів і послуг».
З вітальним словом до присутніх звернувся Голова Держпродспоживслужби Сергій Ткачук: «Україна є відомим у світі брендом. Але ми, в тому числі, маємо забезпечувати високий рівень якості та безпечності ринків аграрної та харчової продукції. Я хочу, щоб кожен розумів свою зону відповідальності: маленький крок або невелике виконання того чи іншого завдання є важливою складовою для роботи всієї системи ведення належного контролю за збереженням здоров’я людини, тварини та рослини».
Присутня на засіданні Колегії заступниця начальника Львівської обласної військової адміністрації Христина Замула відмітила ефективність співпраці Головного управління, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування в реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої першою леді Оленою Зеленською.
«Ця стратегія має стати основою формування здорового суспільства та значного зниження рівня неінфекційних захворювань серед дитячого населення і є показовим результатом планомірної та злагодженої взаємодії державних органів та місцевого самоврядування. Доречно зазначити, що спільними зусиллями виконавчої влади, громад, донорів і партнерів у школах області вже модернізовано 60 відсотків харчоблоків, 86 відсотків учнів забезпечені усіма видами харчування, на 100 відсотків оновлено меню школярів» – зазначила Христина Замула.
«В контексті євроінтеграції маємо доволі швидко адаптуватись до високих вимог збереження безпечності і якості продуктів харчування в країнах ЄС. Тому, комунікація між виробниками продуктів харчування та фахівцями ДПСС має посилюватись щодня», – наголосила директорка Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА Тетяна Гетьман.
На Колегії були заслухані доповіді та проаналізована робота Головного управління за всіма напрямками роботи.
Начальник Управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Володимир Подоляк відзначив належний рівень проведення протиепізоотичних заходів на Львівщині, наслідком яких є благополучна епізоотична ситуація протягом кількох років щодо ряду інфекційних хвороб тварин. Також доповідачем було наголошено на посиленні роботи з питань ідентифікації та реєстрації тварин.
Начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Дмитро Сидор відмітив, що у співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, у 2023 році проведено значну роботу з питання забезпечення населення області питною водою гарантованої якості, а саме: надано відповідні дозволи на підключення до мереж централізованого водопостачання ЛМКП «Львівводоканал» освітніх закладів, об’єктів соціальної інфраструктури та мешканців смт Рудно та м. Дубляни; завдяки заходам, вжитим управлінням, припинено подачу води, що не відповідала гігієнічним нормам по вмісту нітратів з водозабору КП «Теребля» (смт Рудно).
Т.в.о. начальника Управління фітосанітарної безпеки Наталія Сильчак довела до відома присутніх інформацію щодо здійснення у 2023 році заходів фітосанітарного контролю об’єктів регулювання, в тому числі і тих, що ввозилися на митну територію України. З метою обміну досвідом та в рамках міжнародного проєкту Twinning (наближення національного законодавства України у сфері державного нагляду (контролю) за ГМО у відкритих системах, охорони прав на сорти рослин, насінництва та розсадництва до європейських норм та стандартів) протягом 2023 року відбулись три зустрічі з експертами проєкту – представниками Державної служби захисту рослин Латвії.
Галина Балишин – начальник Управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами відмітила зростання кількості звернень фізичних осіб у 2023 році у понад два рази у порівнянні з 2022 роком. Окрім цього, вдвічі збільшилась сума повернутих коштів споживачам. Працівниками управління активно ведеться роз’яснювальна та профілактична робота із суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торгівлі і послуг щодо дотримання антитютюнового законодавства. Також сектором контролю за регульованими цінами проводиться щомісячний моніторинг застосування державних регульованих цін на лікарські засоби за програмою «Доступні ліки». Проведеним аналізом застосування державних регульованих цін на 37837 лікарських засобів, забезпечено дотримання фармпідприємствами гранично допустимих роздрібних цін, встановлених наказами МОЗ України від 21.02.2023 № 351, від 21.08.2023 № 1495.
«Завдяки ефективній роботі працівників Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби недопущено потрапляння на продовольчі ринки Львівщини понад 22 тони неякісної продукції. Також активно реалізується інноваційна складова у діяльності лабораторії та у її структурних підрозділах, зокрема: наповнюється система обміну, захисту та резервування даних, об’єднаних спеціалізованою системою управління інформацією LIMS; розроблено нові методи випробувань на заміну російських стандартизованих та офіційних методів; лабораторія є учасником Швейцарсько-української Програми контролю сирого молока «Молочний модуль» – зазначив директор ЛРДЛ Держпродспоживслужби Володимир Комар.
Заслухавши доповіді, члени Колегії визнали роботу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області задовільною.
Начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Євгеній Баркит підвів підсумки діяльності ГУ ДПСС за 2023 рік та окреслив пріоритети на 2024 рік:
- Забезпечення стабільної та контрольованої епізоотичної ситуації шляхом організації і вчасного проведення необхідних ветеринарно профілактичних та протиепізоотичних заходів, своєчасне реагування на загрози пов’язанні з загостренням епізоотичної ситуації в світі щодо небезпечних транскордонних захворювань та вжиття заходів з мінімізації ризиків їх розповсюдження в Україні, забезпечення виконання гарантій наданих торговим партнерам при отриманні права експорту, в частині виконання ветеринарних заходів.
- Забезпечення моніторингових заходів щодо організації харчування у закладах освіти, у т.ч. профілактики гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь; належного контролю за безпечністю харчових продуктів, що постачаються в навчальні заклади шляхом постійного державного моніторингу постачальників харчових продуктів та/або послуг з організації харчування.
- Забезпечення стабільної санітарно-епідемічної ситуації шляхом здійснення державного санітарно-епідеміологічного нагляду за дотриманням вимог санітарного законодавства. Розширення експортних можливостей України, забезпечення диверсифікації ринків збуту української продукції тваринного та рослинного походження
- Розвиток превентивних заходів щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів, а також їх шкідливого впливу на здоров’я населення
- Запобігання порушенням суб’єктами господарювання вимог законодавства щодо належної якості продукції, робіт та послуг; виявлення та заборона реалізації небезпечної продукції, фальсифікованої продукції.