01 лютого 2024 року відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Самбірській районній військовій адміністрації. Відкрив засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії та головував на засіданні заступник голови Самбірської районної військової адміністрації – Василь Вісьтак.
На порядку денному засіданні ДНПК було висвітлено ряд питань, а саме:
* епізоотична ситуація щодо сказу тварин на території району та результати виконання протокольного рішення ДНПК при Самбірській РДА від 26.07.2023 № 9;
* проведення кампанії з пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин проти сказу на території Самбірського району у 2024 році;
* погодження Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Самбірському районі на 2024 рік;
* затвердження Комплексного плану заходів з боротьби та профілактики сказу у Самбірському районі на 2024-2028 роки (з урахуванням періоду дії воєнного стану);
* епізоотична ситуація щодо грипу птиці та АЧС в Україні та посилення заходів по недопущенню виникнення захворювання на грип птиці та АЧС на території Самбірського району.
Згідно інформації начальника Самбірського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Сергія Сулиби боротьба зі сказом включає в себе три складових:
- ЕПІЗООТИЧНИЙ МОНІТОРИНГ:
За період з 01.01.2023р. по 01.01.2024р. у районі було зафіксовано 14 підтверджених випадків сказу а саме: Бісковицька ОТГ – 1 випадок (кіт), Боринська ОТГ- 2 випадки(собака, куниця), Стрілківська ОТГ -1 випадок (кіт), Самбірська ОТГ- 2 випадки (коти), Старосамбірська ОТГ- 1 (лисиця), Ралівська ОТГ- 1 випадок (собака), Рудківська ОТГ- 5 випадків (4 коти, 1 лисиця) Хирівська ОТГ-1 випадок (лисиця).
У Добромильській ОТГ, Новокалинівській ОТГ, Турківській ОТГ сказу не зафіксовано .
У порівнянні із 2021 р.( 0 випадків), 2022р. – (2 випадки), у 2023р. спостерігається значне збільшення підтверджених випадків сказу ( 14 випадків).
Протягом 2023 року у Пустомитівську та Львівську лабораторії Держпродспоживслужби для підтвердження або виключення сказу направлено пат матеріал: 5 собак (2 випадки «+»), 10 котів (8 випадків «+»), 1 куниця (випадок «+»), 1 хом’як (випадок «-») 3 лисиці (3 випадки «+»). Проведено дослідження відстріляних 22 лисиць, та 3 вовків. Всі результати – «-».
- ПАРЕНТЕРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ:
Протягом року спеціалістами Самбірської РДЛВМ проведено профілактичну та вимушену вакцинацію проти сказу тварин а саме; собак- 33604 гол. (103% до плану), котів 31519 гол. (103% до плану), коней 179 гол., ДРХ 120 гол., ВРХ 898 гол.
- ПЕРОРАЛЬНА ІМУНІЗАЦІЯ:
У вересні місяці проведена пероральна імунізація м’ясоїдних тварин проти сказу. Вакцинація була проведена вручну робочими групами, розкладено 11250 доз вакцини на площі 450 км2 . У грудні проведений контрольний відстріл лисиць.
Комісія своїм протокольним рішенням зобов’язала органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, членів ДНКП при Самбірській районній військовій адміністрації, інших, вказаних у рішенні, суб’єктів господарювання, установ та організацій вжити невідкладних заходів для покращення епізоотичної ситуації в Самбірському районі і вирішення всіх питань, висвітлених на засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії.