Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області інформує, що
з 29 лютого 2024 року набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 20.02.2024 № 279 (зі змінами відповідно до наказу МОЗ від 26.02.2024 № 329), яким затверджено Переліки лікарських засобів і медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.
Одночасно звертаємо увагу на те, що реалізація лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації та закуплені до дати затвердження МОЗ оновленого переліку лікарських засобів та медичних виробів, які підлягають реімбурсації, здійснюється за цінами та у порядку, що застосовувалися до дати затвердження МОЗ зазначеного переліку, протягом 30 календарних днів з дати початку його дії.
Нагадуємо, що Національна служба здоров’я України в межах програми медичних гарантій медичного обслуговування населення здійснює реімбурсацію лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах серцево-судинних та цереброваскулярних захворювань, у тому числі з первинною та вторинною профілактикою інфарктів та інсультів, цукрового та нецукрового діабету, хронічних хвороб нижніх дихальних шляхів, розладів психіки та поведінки, епілепсії, хвороби Паркінсона, лікарських засобів для осіб у посттрансплантаційному періоді, лікарських засобів для лікування в амбулаторних умовах паліативних пацієнтів, що потребують знеболення та медичних виробів для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу.
До оновленого Переліку лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено 489 препаратів, в тому числі 68 препаратів інсуліну та 9 позицій комбінованих лікарських засобів. При цьому, 185 препаратів із зазначеного Переліку є безкоштовними.
Також до Переліку медичних виробів, які підлягають реімбурсації за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення, включено тест – смужки для вимірювання в амбулаторних умовах рівня цукру в крові пацієнтами з діабетом I типу – 43 позиції. При цьому, 2 позиції із зазначеного Переліку є безкоштовними.
Разом з тим, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області додатково роз’яснює, що вартість лікарських засобів може відшкодовуватись аптечному закладу повністю – тоді для пацієнта такий лікарський засіб повністю безоплатний, або частково – тоді пацієнту потрібно здійснити доплату.
Сума доплати за лікарський засіб (крім препаратів інсуліну) – це різниця між роздрібною ціною за споживчу упаковку лікарського засобу, який підлягає реімбурсації, та розміром реімбурсації за споживчу упаковку, що сплачується пацієнтом аптечному закладу.
Отже, сума доплати для усіх лікарських засобів (крім препаратів інсуліну) чітко визначена Переліком лікарських засобів, які підлягають реімбурсації за програмою медичних гарантій, та зазначена в останньому стопчику “Сума доплати за споживчу упаковку, грн”. Зазначена вартість розрахована на одну споживчу упаковку лікарського засобу та збільшується пропорційно до кількості виписаного лікарського засобу на курс лікування у рецепті. Сума доплати за препарат інсуліну – частина роздрібної ціни за один флакон/картридж/шприц-ручку препарату інсуліну, що сплачується пацієнтом аптечному закладу, яка визначається залежно від категорії пацієнтів, які потребують інсулінотерапії, що визначається лікарем-ендокринологом відповідно до клінічних та соціально-демографічних характеристик пацієнта.
Пацієнтам, віднесеним до категорій 3-6 і 8-10, відпуск аптечними закладами препаратів інсуліну здійснюється з доплатою 15% роздрібної ціни виписаного у рецепті препарату інсуліну, для решти пацієнтів – безоплатно.
Сектор контролю за регульованими цінами
Управління захисту споживачів ГУ
Держпродспоживслужби у Львівській області
т. 231-76-94