gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Щодо попередження фітосанітарного ризику пошкодження кукурудзи та інших товстостеблих культур!

Стебловий кукурудзяний метелик один з найнебезпечніших шкідників кукурудзи. У роки масового розмноження може знизити врожайність кукурудзи до 50%.  Окрім кукурудзи пошкоджує хміль, соняшник, люпин. Сприятливими погодніми умовами для розвитку вважаються  середньодобова температура +20 градусів та велика кількість опадів. Саме такі погодні умови на даний час у нашому регіоні. Зимують гусениці в стеблах пошкоджених рослин. Літ метеликів, як правило, збігається в часі з викиданням волотей кукурудзою. Самки відкладають яйця, розміщуючи їх купками по 15-20 штук, з нижнього боку листка. Стадія яйця триває 3-14 діб. Гусениці розселяються по рослині у захищених місцях ( у пазухах листків, під обгортками качанів), вгризаються в середину стебла, де живляться.

Для  попередження  фітосанітарного  ризику пошкодження кукурудзи та інших товстостеблих культур гусінню стеблового (кукурудзяного) метелика на початку і в період масової яйцекладки імаго випускають трихограму вогнівкової форми (у 2-3 терміни по 100 – 200 тисяч екземплярів на 1 га з інтервалом 6-8 діб).

У період масового виплодження гусені фітофага за перевищення економічного порогу шкідливості посіви обробляють інсектицидами Ампліго 150 ZC, ФК, 0,2-0,3 л/га; Кайзо, ВГ, 0,3 л/га; Децис f-Люкс 25 ЕС, КЕ, 0,4-0,7 л/га; Карате 050 EC, к.е., 0,2 л/га; Карате Зеон 050 CS, мк.с., 0,2 л/га; Кораген 20, КС, 0,15 л/га, або іншими.

ЕПШ на кукурудзі  після викидання волоті становить три кладки яєць на 100 рослин і 1-2 гусені на одну рослину або через два тижні після максимуму льоту метеликів – 7 кладок яєць на 1 кв.м, або 5 кладок яєць на 10 рослин.

При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.

 

 

Державні сайти України