В Старосамбірській міській раді відбулось засідання комісії ТЕБ та НС з питань централізованого та децентралізованого водопостачання за участю фахівців Самбірського районного управління.
Під час засідання обговорили стан роботи свердловин, електролізної установки та відомчого лабораторного контролю питної води з водозаборів м. Старий Самбір; дотримання вимог чинного законодавства, а також державних санітарних норм та правил.
Визначили пріоритетні проблемні питання централізованого водопостачання, які потребують негайного вирішення, а саме:
- необхідність розробки проєкту організації зон санітарної охорони джерел водопостачання, споруд з водопідготовки, санітарно-захисних смуг навколо споруд та уздовж магістральних водогонів.
- забезпечення дотримання водоохоронного режиму;
- розробка технологічного регламенту на виробництво питної води (або інший документ з описом технологічного процесу виробництва питної води, що пройшли державну санітарно-епідеміологічну експертизу та отримали позитивний висновок);
- запобігання проникненню сторонніх осіб на територію «зони суворого режиму» (ЗСО) у межах першого поясу; забезпечення охорони території і споруд 1-го поясу ЗСО; проведення ревізії та ліквідації пошкоджених ділянок огородження;
- безумовне дотримання регламенту знезараження води, проведення виробничого контролю у місцях водозабору;
- забезпечення здійснення відомчого контролю за якістю та безпечністю питної води за мікробіологічними, за сан-хімічними, вірусологічними показниками або створення власної відомчої лабораторії.
Обговорили питання альтернативного водопостачання, зокрема стан утримання криниць громадського користування (КГК). Серед основних проблем відзначено відсутність балансоутримувача, неврегульованість відомчого лабораторного контролю та паспортизації джерел. Також не проводиться щорічна очистка й санація криниць із подальшим лабораторним дослідженням. Окремі КГК перебувають у незадовільному стані та потребують належного облаштування.
За підсумками засідання ухвалили наступні рішення:
- вирішити питання балансоутримувача криниць громадського користування (КГК);
- проводити санацію, ремонт, очищення, дезінфекцію та щорічне планове обстеження колодязів;
- забезпечити належне утримання КГК відповідно до чинних вимог;
- провести паспортизацію КГК;
- вирішити питання відомчого лабораторного контролю питної води з КГК акредитованою лабораторією.