gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Феромонний моніторинг у сфері карантину рослин щодо наявності регульованих шкідливих організмів

З метою забезпечення належного рівня фітосанітарного захисту, державні фітосанітарні інспектори Держпродспоживслужби Львівщини проводять моніторинг земель сільськогосподарського призначення, багаторічних і лісових насаджень, дерев, чагарників, рослинності закритого грунту, місць обігу об’єктів регулювання, складських приміщень та інших об’єктів щодо наявності регульованих шкідливих організмів за допомогою феромонних пасток.

Феромонний моніторинг – це ефективний метод виявлення та контролю шкідників, який використовує синтетичні феромони (запахи) для приваблювання комах до пасток. Це один із найсучасніших методів фітосанітарного моніторингу. Пастки є екологічно безпечними, оскільки не використовують шкідливих хімікатів та не вбивають корисних комах.

Переваги методу:

  • Виявлення шкідників на ранніх стадіях.
  • Мінімізація використання хімічних засобів захисту рослин.
  • Покращене прогнозування чисельності шкідників.
  • Оперативна оцінка стану здоров’я рослин і прогнозування заходів захисту.

Застосування феромонного моніторингу для нагляду за розвитком шкідників дає змогу зменшити хімічні обробки, значно підвищити продуктивність праці та знизити собівартість робіт. Управління фітосанітарної безпеки проводить обстеження феромонними пастками на виявлення шкідливих організмів, які мають карантинне значення для України та країн – торговельних партнерів.

Державні сайти України