gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Як уберегтися від неприємних укусів комарів

Із приходом спеки до Львова у місті побільшало й комарів. Найбільше їх є біля водойм: річок, ставків, озер, де після дощів стало волого. Це створює сприятливі умови для швидкого розмноження комах. Натомість періоди спеки, що змінюються рясними опадами, лише сприяють збільшенню їх кількості.

Укуси комарів супроводжуються почервонінням, неприємним свербіжом, утворенням набряку, алергічними реакціями. Особливо вираженими вони бувають у дітей. Окрім цього, ці комахи можуть бути носіями низки небезпечних захворювань, як-от малярія, вірус Зіка, геморагічних лихоманок та навіть деяких паразитарних захворювань, зокрема дирофіляріозу.

Звичайно, простіше запобігти укусам комара, ніж потім ліквідовувати їх наслідки.       В першу чергу слід уникати місць  відпочинку біля стоячих водойм. Додатковим захистом буде легкий світлий одяг, який закриває тіло. Коли спека, і носити захисний одяг не зручно, можна застосувати спеціальні засоби для шкіри-репіленти, які широко пропонує аптечна мережа у вигляді спреїв, гелів, лосьйонів. Проте перед застосуванням даних засобів необхідно уважно уважно читати інструкцію по їх застосуванню, щоб знати, чи можна застосовувати цей засіб малюку, з врахуванням всіх його особливостей та індивідуальної чутливості. В основному наносити такі засоби можна з двох-трьох років. Зараз, набувають популярності спеціальні протикомарині браслети, розраховані на певну кількість годин.

Якщо ж уникнути укуса комара не вдалося, в домашніх умовах уражене місце можна змастити охолодженим розчином соди, настоянкою календули, мазями та гелями які мають місцеву дію. Помічним може бути  лід. Важливо не допускати розчухування у дітей, оскільки воно не тільки посилює свербіння, а й може призвести до утворення ранки та потрапляння в неї інфекції. Найкраще – місце укусу прикрити одягом, щоб не допустити потрапляння бруду на уражену ділянку.

Можлива більш виражена місцева алергічна реакція: після укусу комара відразу утворюється болюча  припухлість, яка  має блідо-рожеве забарвлення, а може набувати і яскраво-червоного; виникає  сильний свербіж, який може стати  причиною порушення сну.

Якщо дитина має індивідуальну підвищену реакцію на укуси комарів, то слід звернутися до лікаря для призначення більш дієвих  препаратів – таблеток, сиропів чи гормоновмісних мазей.

У деяких випадках може появитися важка реакція людського організму на  речовини, які потрапляють у кров при укусі комара. При цьому по  тілу може появитися червона висипка (кропивниця), яка характеризується сильною сверблячкою, і навіть виникненням набряку Квінке. Яко виникла така реакція, то терміново необхідно звернутися до лікаря.

У рідких випадках можлива втрата свідомості, зниження артеріального тиску, задишка, тахікардія, блювота, нудота. Ці симптоми говорять про те, що починається розвиток анафілактичного шоку. Даний стан є дуже небезпечним для здоров’я людини і вимагає невідкладної медичної допомоги.

Додамо, що добрим помічником в захисті від комарів стануть протимоскітні сітки на вікна і двері. А щодо фумігаторів різних видів, то їх варто застосовувати з обережністю, особливо, якщо в оселі є маленькі діти. Вмикати їх можна, коли в приміщенні нікого немає, а в кімнаті, де спить новонароджена дитина, застосовувати фумігатори не можна взагалі.

Лікування

У більшості випадків особливого занепокоєння людям укуси комарів не завдають.Проте у деяких випадках, особливо у дітей, може виникати нестерпний свербіж в місці укусу, тому слід використовувати аптечні лікарські засоби, які допомагають полегшити симптоми. Ці засоби мають протисвербіжну, протинабрякову та протизапальну дію.

Якщо  після укусу комара виникає сильний набряк, особливо якщо  він локалізується у ділянці шиї або обличчя, розвивається утруднене дихання, з’являється висип, необхідно  прийняти антигістамінний препарат і звернутися  до лікаря.

Місце укусу не можна розчісувати, щоб не пошкодити шкірні покриви і не занести у рану інфекцію. Така проблема може виникнути найчастіше у маленьких дітей. Тому ,  для полегшення симптомів укусу потрібно використовувати місцеві засоби.

Державні сайти України