gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Городоцькому районі Львівської області

На виконання листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №11.3.2.-4/2/448 від 13.01.2020 р., наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 127 від 22.01.2020р., в Городоцькому районному управлінні Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області,  11 лютого 2020 року відбувся  семінар-нарада стосовно порядку реєстрації пасік, проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

В нараді взяли участь пасічники, представники Асоціації бджолярів Городоччини, керівники агроформувань району , що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур, спеціалісти Держпродспоживслужби, представники  Городоцької  РДА .

Присутнім продемонстровано «Презентацію щодо порядку реєстрації , ветеринарно-санітарних вимог до пасік. Алгоритм дій при проведенні обробок рослин. Дії при масовій загибелі бджіл».

 

Начальником Городоцького районного  управління  Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області – Віталієм Харкавим  роз’яснено, що відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво», державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл, виробництвом і первинною переробкою продуктів бджільництва в частині дотримання вимог чинного законодавства у сфері бджільництва.

Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.

Недотримання даних вимог значно ускладнює або ж унеможливлює позитивне вирішення спірних питань, що можуть виникнути під час ведення господарської діяльності. Наголошено –  якщо пасіки не зареєстровані , то юридично їх не існує, і у випадку отруєння бджіл, крадіжки, стихійного лиха та ін., довести розмір завданої шкоди неможливо.

Керівникам агроформувань району наголошено, що відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин (ЗЗР) для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації та і інший спосіб попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ.

Обговорено спільний алгоритм дій у випадку  масових отруєнь бджіл.

Присутні мали нагоду отримати відповіді на поставлені запитання, а також додаткові роз’яснення та рекомендації.

Державні сайти України