gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Небезпека вживання неякісної води!

Господарську діяльність у сфері централізованого водопостачання в смт. Рудно здійснює КП «Теребля». Відповідно до дозволу на спеціальне водокористування КП «Теребля», виданого Державним Агентством Водних ресурсів  України  визначено вид водопостачання – питні та санітарно-гігієгнічні потреби; виробничі потреби; передача води населенню; передача води вторинним вадокористувачам. Застосування води для питних потреб можливе при відповідності якості до вимог ДСанНПіН 2.2.4-171-10 “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” (далі – ДСанНПіН 2.2.4-171-10.) Під час проведення Львівським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області (далі-Львівське міське управління) планового  заходу державного нагляду (контролю) КП «Теребля», встановлено, що вода, що подається споживачам смт. Рудно із локального підземного водозабору смт. Рудно є не придатною для питних  потреб, оскільки при проведенні досліджень стану води з розвідної мережі та локального водозабору КП «Теребля» встановлена не відповідність води за вмістом нітратів та бактеріологічних забруднень із свердловин вимогам ДСанНПіН 2.2.4-171-10, що підтверджено протоколами дослідження питної води, виданих ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України».

Нітрати — це солі азотної кислоти. Нітрати потрапляють у воду з атмосферними опадами, що поглинають оксиди азоту, який утворюється при атмосферних електричних розрядах, з промисловими та господарсько-побутовими стічними водами, стоками з сільськогосподарських угідь і зі стоками води зі зрошуваних полів, на яких застосовують азотні добрива. Нітрати характеризуються досить широким спектром токсичної дії. Дана ситуація може стати причиною виникнення водно – нітратної метгемоглобінемії серед населення.

Згідно ст. 18 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», ст. 13 Закону України «Про питну воду, питне водопостачання та водовідведення» орган місцевого самоврядування зобов’язаний забезпечити жителів населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм і державного стандарту, обмежити, тимчасово заборонити діяльність підприємств у разі порушення ними вимог законодавства у сфері питної води, питного водопостачання та водовідведення в межах своїх повноважень, а згідно п. 5 ст. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень (відання) виконавчих органів селищних рад належить забезпечення соціально-культурних закладів, які належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, а також населення водопостачанням, відведенням та очищенням стічних вод; здійснення контролю за якістю питної води.

Таким чином, на сьогоднішній день в смт. Рудно практично відсутня доброякісна вода згідно вимог ДСанПіН 2.2.4-171-10.

Використання води, яка згідно лабораторних досліджень не відповідає вимогам санітарних норм і правил може спричинити виникнення інфекційної захворюваності та харчових отруєнь серед населення та гостей міста.

Враховуючи  вищевикладене Держпродспоживслужба не рекомендує використовувати воду для питних потреб, яка подається КП «Теребля». Населення смт.Рудно повинно використовувати питну воду, яка відповідає вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, а також забезпечення жителів смт.Рудно населених пунктів питною водою, кількість та якість якої повинні відповідати вимогам санітарних норм і державного стандарту належить до повноважень Голови Рудненської селищної ради.

Державні сайти України