gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

24 жовтня – Міжнародний день боротьби з поліомієлітом!

Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання, обумовлене ураженням сірої речовини спинного мозку та інших відділів центральної нервової системи. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше – через брудні руки, заражену їжу та воду. Джерелом інфекції є хвора людина або вірусоносій, що виділяє віруси із шлунково-кишковим вмістом або із слизом носоглотки і дихальних шляхів.

Згідно з даними ВООЗ поліомієліт вражає в основному дітей у віці до 5 років. Інкубаційний період триває від 5 до 35 днів.

Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС та виникненням паралічів. Проникнувши в нервову клітину, поліовірус викликає її загибель. Загибель нейронів призводить до виникнення парезу або паралічу тієї групи м’язів, яку іннервували загиблі нейрони. Мозаїчність ураження нейронів обумовлює асиметрію парезів і паралічів, що виникають. Близько 5% хворих на цю хворобу помирають через ураження дихальних м’язів, а 1 із 200 стає інвалідом через деформацію хребта і кінцівок.

Після одужання від поліомієліту функція вражених нервів і м’язів не відновлюється.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але його можна попередити завдяки вакцинації. Розповсюдження вірусу припиниться, якщо понад 95% людей у країні будуть вакцинованими.

Вакцинація – єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Шістьох доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту до кінця життя.

Згідно з календарем щеплень, в Україні вакцинація від поліомієліту проводиться у віці 2, 4 і 6 місяців з подальшою ревакцинацією у віці 18 місяців, 6 і 14 років.

Ліквідація поліомієліту – це наше спільне майбутнє. Увесь світ працює над тим, щоб викорінити цю хворобу. Україна приєдналася до Європейської та Всесвітньої Ініціатив щодо ліквідації поліомієліту – всесвітньої кампанії, завдяки якій з 1988 року вдалося знизити кількість випадків захворювання більш ніж на 99%.

Безпека наших дітей – наша відповідальність!

Державні сайти України