В очікуванні різдвяно-новорічних свят дорослі купують подарунки, планують різдвяно-новорічне меню, заготовляють харчові продукти для приготування святкових страв дома. Досить часто для організації свого дозвілля, щоб зекономити час для закупівлі харчових продуктів та на приготування їжі, вибирають заклади ресторанного господарства (проведення новорічних корпоративів або послуги кейтерингу).
Щоб уникнути можливого виникнення негативних наслідків різдвяно-новорічного святкування, зокрема розлади здоров’я у вигляді гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь, необхідно дотримуватись відповідних вимог. При складанні святкового меню слід виключати страви, які небезпечні в епідемічному відношенні, наприклад, приготування соусів, майонезу домашнього виготовлення з добавлянням сирих яєць, кондитерських виробів та десертів з добавлянням в оздоблювальний напівфабрикат сирих яєць. На святковий стіл готувати таку кількість страв, щоб не залишати їх на тривале зберігання в холодильнику, особливо м’ясних салатів, заправлених майонезом, фаршированої риби, птиці, заливних з м’яса птиці, риби, холодців та паштетів, кров’янок, паштетівок, сальтисонів домашнього виготовлення, млинців та пиріжків з м’ясним та ліверним фаршем, кремових кондитерських виробів. Приготовлені харчові продукти при кімнатній температурі можна зберігати не більше, ніж на 2 години. Для приготування страв не купувати харчові продукти у випадкових осіб або в місцях несанкціонованої торгівлі. Закупівлю здійснювати виключно на підприємствах продовольчої торгівлі, агропродовольчих ринках, на яких проводиться ветеринарно-санітарна експертиза продуктів. Не допускати використання харчових продуктів по закінченню терміну їх придатності, використовувати для приготування їжі тільки свіжі харчові продукти. Перед приготуванням страв необхідно мити руки з милом. Використовувати під час приготування страв чистий посуд та інше кухонне приладдя. Для обробки сирих та готових продуктів користуватись окремими ножами й обробними дошками. Щоб уникнути контакту між сирими й готовими продуктами, не допустити їх вторинного мікробного забруднення, слід зберігати їх у закритому посуді чи контейнерах. Сирі яйця перед використанням необхідно обмивати теплою водою, витираючи їх м’якою ганчіркою або серветкою. Забруднені яйця необхідно замочити на 5-10 хв. у розчині питної соди. Страви та кулінарні вироби з яєць, м’яса, риби та морепродукти слід ретельно піддавати термічній обробці з обов’язковим доготуванням у духовці. Консерви домашнього приготування (м’ясні, рибні, грибні, овочеві) перед споживанням обов’язково піддавати термічній обробці. Не споживати бомбажні консерви. Для приготування страв слід використовувати чисту питну або доочищену бутильовану воду.
З нагоди різдвяно-новорічних свят у закладах ресторанного господарства розробляються святкові меню для проведення різдвяних, новорічних заходів, корпоративів.
Суб’єкти господарської діяльності у сфері громадського харчування при виготовленні продукції власного виробництва повинні дотримуватись технологічних режимів виробництва продукції, визначених збірниками рецептур страв, кулінарних, кондитерських виробів. З метою недопущення вторинного мікробного забруднення готових страв, необхідно забезпечити дотримання вимог окремої обробки продовольчої сировини та готової продукції, дотримання вимог товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів у коморах та холодильному обладнанні. При зберіганні продовольчої сировини та харчових продуктів, у т.ч. готових страв та кулінарних виробів, необхідно дотримуватись термінів реалізації продукції, температурних умов зберігання. Особливо важливим є дотримання температурного режиму термічної обробки кулінарних виробів з м’яса, риби, птиці, яєць, в т.ч. обов’язкове доготування в пароконвекторі або духовці, забезпечивши контроль ступеню готовності виробу (органолептично, а також за допомогою стилетного термометра або термощупа у конструкції пароконвектора). Дотримуватись вимог розморожування м’ясних напівфабрикатів, риби, тушок птиці та субпродуктів: не допускати розморожування біля плити або у воді, оскільки мікроорганізми починають швидко розмножуватися. Розморожування слід проводити повільно в холодильній камері та слідкувати, щоб тала рідина не забруднила інші продукти. Для виробництва продукції використовувати харчові продукти та продовольчу сировину, на яку наявні відповідні товарно-супровідні документи, у т.ч. щодо оцінки їх безпечності та якості. У закладах ресторанного господарства повинен бути створений необхідний запас миючих та дезінфікуючих засобів для забезпечення належного миття виробничих поверхонь, обладнання, виробничого інвентарю, столового посуду та дотримання санітарно-гігієнічного режиму у приміщеннях. Працівники, які зайняті виробництвом продукції, повинні проходити профілактичний медичний огляд, а також щоденний огляд на наявність гнійничкових захворювань. Працівники з гнійничковими захворюваннями шкіри, нагноєними порізами, опіками, з кишковими розладами не можуть бути допущені до роботи, оскільки є загроза забруднення продукції патогенним стафілококом, а також збудниками гострих кишкових інфекцій. Працівники закладів повинні дотримуватись правил особистої гігієни. Для транспортування і зберігання харчових продуктів використовувати вимиту і продезінфіковану тару (контейнери для харчових продуктів, виготовлені з матеріалу, що допускаються для контакту з харчовими продуктами).