Безпека нехарчової продукції безпосередньо впливає на здоров’я і життя дітей. Небезпечні товар, як-от алергійні дитячі іграшки, не повинні бути присутніми на ринку. В Україні діють закони «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та «Про загальну безпечність нехарчової продукції», які регулюють ці питання.
Всі дитячі іграшки та вироби, що призначені для використання у грі дітьми віком до 14 років, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018р. № 151 «Про затвердження Технічного регламенту безпечності іграшок», повинні бути задекларовані та відповідати вимогам, зазначеним у технічному регламенті.
Іграшки повинні розроблятися та виготовлятися таким чином, щоб не становити ризиків виникнення шкідливих наслідків для здоров’я дитини через вплив хімічних речовин або сумішей, із яких виготовлені іграшки або які в ній містяться.
Інструкції щодо користування іграшками, які містять небезпечні речовини або суміші, повинні мати попередження про небезпечний характер таких речовин чи сумішей та попередження про вжиття запобіжних заходів користувачем для уникнення пов’язаних із ними небезпек, які повинні встановлюватися для кожного типу іграшки. Інструкції також мають містити інформацію про надання першої допомоги у разі настання нещасного випадку в результаті використання такої іграшки та про зберігання іграшки в місці, недоступному для дітей певного віку, який визначається виробником.
На кожній іграшці, яка реалізується в Україні, на маркуванні мають бути:
- категорія і тип іграшки (наприклад, «м’яка іграшка»);
- артикул;
- номер партії;
- вікове призначення іграшки;
- знак відповідності технічним регламентам;
- назва та адреса виробника;
- назва та адреса імпортера (для іноземної іграшки);
- попередження щодо використання іграшки;
- інструкція та умови експлуатації та зберігання.
З березня 2024 року відновлено проведення позапланових перевірок продукції на підставі звернень споживачів і органів влади. Кожен споживач, який зазнав травм через небезпечну продукцію, має право подати звернення до Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, що дозволить запобігти реалізації небезпечних товарів в Україні.