gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

ЧИ КОЖНА ТВАРИНА, ЯКА КУСАЄ ЧИ ДРЯПАЄ, – СКАЖЕНА..? ЧИ ЗАВЖДИ ТАК СЕБЕ ПОВОДЯТЬ ЛИШЕ БЕЗПРИТУЛЬНІ ТВАРИНИ? ЯКИМ ЧИНОМ МОЖНА УНИКНУТИ ТАКИХ ВИПАДКІВ?

У контактний спосіб сказом люди найчастіше інфікуються через укуси котів і собак. Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини, зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), у 99% випадків смерті людини від сказу джерелом інфекції є собаки. Понад 40% жертв укусів імовірно скажених тварин – це діти віком до 15 років.

Упродовж січня-жовтня місяця поточного року сказ на території області зареєстровано у 66 тварин, 34 з яких – домашні собаки та коти. Левова частка серед зареєстрованих випадків захворювання тварин на сказ мали місце покуси даними тваринами власників.

Так, з початку 2023 року на території області зареєстровано 1403 покуси тваринами, з яких 786 випадків припадає на домашніх, що становить 56% від усіх звернень.

Це свідчить як про неналежне утримання чи вигул тварин власниками – про особисту безвідповідальність господарів, так і про низький рівень обізнаності громадян, як правильно себе поводити із незнайомими домашніми та безоглядними тваринами.

Тому Вам допоможуть практичні поради, як уникнути потенційних укусів тваринами.

Не заходьте на територію, яку охороняють собаки, без супроводу осіб, здатних контролювати цих тварин. Уникайте скупчення зграй, обходьте їх іншим шляхом. Не варто повертатися спиною, відвертати різко голову, дивитися пильно на тварину.

  • Якщо Ви зустрінете собаку разом з її господарем, то, перш ніж її погладити, слід обов`язково запитати дозволу. Не робіть швидких метушливих рухів та ніколи не підходьте до собаки ззаду.
  • Зазвичай незнайомі собаки підходять з тією метою, щоб обнюхати та піти далі у своїх справах. Тому Вам слід залишатися спокійними, уникати прямого погляду в очі та в жодному разі не бігти, оскільки, тварина інстинктивно реагуватиме як на небезпеку.
  • Ніколи не дражніть собаку, не чіпайте її миски, їжу, іграшки, місце відпочинку. Якщо собака йде із господарем, але без намордника й повідка, не робіть різких жестів в сторону власника, адже це може спровокувати захисну реакцію тварини.
  • Інколи собака проявляє ігрову поведінку, яку непідготовленій людині складно відрізнити від агресивної. Якщо Ви не впевнені в намірах тварини, зберігайте спокій, не провокуйте активними рухами.

Найважливіша порада!

Не існує агресивних собак, такими вони стають через дії людей. В жодному випадку не ображайте, не лупцюйте та не кидайте палицею у собаку! Виховуйте в собі та своїх дітях повагу, співчуття та відповідальність до тварин!

Державні сайти України