gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

До уваги операторів фармацевтичного ринку! Внесено зміни у державне регулювання цін на лікарські засоби.

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області продовжує інформувати щодо змін у держрегулюванні цін на ліки та акцентує увагу про внесені Постановою КМУ від 28.07.2021 № 854  «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення» з 01.10.2021р. зміни у Постанову КМУ від 17.10.2008 № 955 «Про заходи щодо стабілізації цін на лікарські засоби» (надалі Постанова),  , а саме:

– пп.3 п.1 викладено в новій редакції – «на лікарські засоби (крім препаратів інсуліну), вартість яких підлягає реімбурсації відповідно до законодавства, граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 15 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків»;

– п.1 доповнено п.п.3-1 – «на препарати інсуліну, вартість яких підлягає реімбурсації відповідно до законодавства, граничні постачальницько-збутові надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до оптово-відпускної ціни з урахуванням податків, та граничні торговельні (роздрібні) надбавки в розмірі 10 відсотків, що нараховуються до закупівельної ціни з урахуванням податків».

Перелік лікарських засобів, вартість яких підлягає реімбурсації, встановлено Постановою КМУ від 15 лютого 2021 р. № 133 «Деякі питання реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у II-IV кварталах 2021 року» в розділі ІІІ  «Реімбурсація» в п. 136, п. 137, п.138.

Окрім цього, Постановою КМУ від 28.07.2021 № 854  «Деякі питання реімбурсації лікарських засобів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення» скасовано  дію:

– постанови КМУ від 05.03.2014 № 73 «Питання реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну»;

– постанови КМУ від 17.03.2017 № 152 «Про забезпечення доступності лікарських засобів»;

– пунктів 2,5 постанови КМУ від 09.11.2016 № 862 «Про державне регулювання цін на лікарські засоби».

Для упередження порушення цінового законодавства, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області наголошує, що за недотримання державної дисципліни цін при формуванні і застосуванні цін на лікарські засоби суб»єкти господарювання будуть  притягнуті до адміністративно-господарської відповідальності згідно з статтею 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

До уваги операторів ринку електроенергії , природного газу та представників торгових мереж: хочеш збільшити ціну – декларуй !!!

Головне управління  Держпродспоживслужби у Львівській області, нагадує, що на період дії карантину  постановою Кабінет Міністрів України      № 341  від 22.04.2020 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення» ( надалі – Постанова) запроваджено державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари у разі їх збільшення.

Зазначеною Постановою затверджено Переліки  товарів (в т.ч. хліб житньо-пшеничний, крупа гречана, борошно пшеничне (вищий сорт), цукор пісок, макаронні вироби вітчизняного виробництва (вермішель з борошна вищого сорту), молоко пастеризоване жирністю 2,5% (у плівці), яйця курячі категорії С1, птиця (тушка куряча), масло вершкове жирністю 72,5% та вода мінеральна без газу, товари протиепідемічного призначення, тощо), зміна цін на які підлягає декларуванню.

Наголошуємо, що Перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість розширено на дві позиції, це –  природний газ та електрична енергія, зміни до постанови КМУ №341 від 22.04.2020 внесені  постановами КМУ № 25 від 18.01.2021 та №64 від 01.02.2021.

Таким чином, якщо суб’єкт господарювання здійснює реалізацію товарів, які мають істотну соціальну значущість (в т.ч. на природний газ та електричну енергію) або тих, що  відносяться до товарів протиепідемічного призначення  та має намір збільшити роздрібну ціну на 5 і більше відсотків, суб’єкт господарювання повинен задекларувати зміну роздрібних цін . У подальшому необхідно декларувати зміну роздрібної ціни у разі підвищення її на 5 і більше відсотків проти вже задекларованої роздрібної ціни.

Відповідно до вимог Постанови початок застосування задекларованих роздрібних цін залежить від відсотку їх підвищення, а саме:

на 15% і більше — за 30 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

на 10% і більше, але менше ніж 15%, — за 14 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування;

на 5% і більше, але менше ніж 10%, — за три дні до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування.

Декларування зміни роздрібних цін на товари здійснюється через офіційний веб-сайт Держпродспоживслужби з використанням кваліфікованого електронного підпису.

За недотримання процедури декларування зміни роздрібних цін до суб’єктів господарювання, які допустять зазначене порушення, застосовуються адміністративно-господарські санкції відповідно до статті 20 Закону України «Про ціни і ціноутворення».

Державні сайти України