Дирофіляріоз – це паразитарне захворювання, яке спричиняють гельмінти роду Dirofilaria. Найчастіше його реєструють серед домашніх тварин, таких як собаки та коти, а також у хижаків. Але від них людина безпосередньо заразитися не може. Це відбувається лише через укус інфікованою комахою, найчастіше комаром, який насмоктався крові зараженої тварини.
В організм людини потрапляють личинки паразита (мікрофілярії) і повільно ростуть. Але оскільки статевої зрілості в організмі людини гельмінт не досягає, люди не можуть заразити інших. У більшості випадків дирофілярії виявляють у людини під шкірою та слизовими оболонками. З моменту зараження до утворення пухлини минає щонайменше місяць, а іноді до двох років.
Особливістю даного паразита є здатність до міграції. За добу дірофілярія може мігрувати по організму на відстань до 30 см. Тому розташування шкірного ущільнення теж змінюється. Лікування дирофіляріозу у людей хірургічне. Всі ознаки захворювання, що пов’язані з дирофіляріозом, зникають після видалення гельмінтів з організму.
З метою профілактики зараження на дирофіляріоз населенню слід:
- уникати укусів комарів;
- засітчувати вікна;
- застосувати репеленти, електрофумігатори з інсектицидними пігулками або рідинами, інсектицидні спіралі, які відлякують комах;
- у разі утримання собак для захисту від нападу комах необхідно використовувати спеціальні ошийники, слідкувати за станом здоров’я домашнього улюбленця;
- застосування препаратів для боротьби та профілактики ендопаразитів.