12 червня 2019 року в м. Київ під головуванням заступника Голови Держпродспоживслужби Андрущак Анни Анатолівної та за участі представників територіальних управлінь та Мінрегіону України відбувся семінар на тему «Пріоритетні напрямки здійснення державного нагляду (контролю) у сфері ціноутворення ».
До порядку денного семінару було включено питання щодо вдосконалення методів державного контролю, їх переорієнтація щодо запобігання правопорушенням у сфері ціноутворення, належного розгляду звернень громадян з метою захисту їх законних прав, проблемних питань та типових порушень, встановлених при перевірках держдисципліни цін.
У процесі фахового обговорення теоретичних та практичних аспектів діяльності в умовах значних змін в законодавстві щодо ціноутворення і галузі комунальних послуг, особлива увага приділялась питанням дієвого контролю за тарифами на комунальні послуги, зокрема на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, коректністю нарахування плати за спожиті послуги.
Начальником відділу тарифної політики Департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону України Кравченко Наталією заакцентовано увагу, що з набуттям чинності нового Закону України «Про житлово – комунальні послуги» №2189 – VIII, тарифи на комунальні послуги за «старими» договорами після 01.05.2019 року не переглядаються органами місцевого самоврядування та НКРЕКП, а можуть бути розраховані за новою методологією (постанова КМУ №291 від 03.04.2019) лише після обрання співвласниками моделі договірних відносин за вимогами нового Закону України «Про житлово – комунальні послуги».
Також було обговорено найбільш ефективні шляхи здійснення постійного контролю та застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, у тому числі – у рамках реалізації Урядової програми «Доступні ліки».
«Завдяки ефективно організованому, Відділом контролю за регульованими цінами Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, процесу державного нагляду під час перевірок підприємств, які надають послуги з поводження із побутовими відходами у м.Львові, забезпечено повернення споживачам зайво нарахованих коштів на суму близько 60,0 тис. грн.»- зазначила начальник відділу Олена Логвиненко.