З метою привернення уваги до проблем розповсюдження сказу, а також до її наслідків, фахівці Самбірського районного управління взяли участь у програмі “Інтерв’ю з приводу” на місцевій радіостанції “Поступ”.
Спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Самбірського районного управління Наталія Федьків спільно із старшим інспектором відділу превенції Самбірського районного відділу поліції капітаном поліції Назаром Ортинським та керівником Самбірського районного відділу ДУ «Львівський обласний центр контролю і профілактики хвороб МОЗ України Надією Шпак обговорили питання щодо епізоотичної ситуації зі сказу на території Львівської області; як вберегти потерпілих людей від смертельних наслідків сказу; належне утримання домашніх тварин; профілактику сказу тварин та відповідальність за порушення правил утримання тварин.
В прямому етері також наголосили, що в державних лікарнях ветеринарної медицини у Львівській області фахівці проводять безкоштовну вакцинацію тварин проти сказу парентеральною антирабічною вакциною «RABISTAR RED».
Довідково:
Сказ – одне з найнебезпечніших інфекційних захворювань всіх теплокровних тварин і людини, що характеризується ураженням центральної нервової системи і майже завжди закінчується смертю.
Основними носіями сказу є дикі тварини і, в першу чергу, лисиці. Збудник сказу виявляється у слині інфікованої тварини ще за 10 днів до появи перших клінічних ознак. Хворі на сказ тварини поводяться агресивно чи навпаки – мляво, не реагуючи на наближення людини. У них невпевнена хода чи біг, інтенсивно виділяється слина, утруднене ковтання, настовбурчена шерсть. Собаки ховаються в темні закутки, лякаються різних звуків. Перед смертю з’являється параліч кінцівок. Смерть настає на 7-11-й день після прояву клінічних ознак захворювання.
Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області регулярно проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення щодо небезпеки захворювання та вживаються заходи щодо профілактики сказу тварин.