У Львівській області тривають превентивні заходи щодо недопущення занесення та поширення збудника високопатогенного грипу птиці на території Львівщини.
Так, 16 липня Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області організовано та проведено семінар-навчання «Підвищення обізнаності та посилення готовності реагування у випадку спалаху грипу птиці». У заході взяли участь начальники та спеціалісти Головного управління Держпродспожвислужби у Львівській області, начальники та ветлікарі-епізоотологи районних державних лікарень ветеринарної медицини, фахівці Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, начальник та спеціалісти управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.
Відкрив захід перший заступник начальника ГУ ДПСС у Львівській області Ростислав ВОЛОШИН, який поінформував присутніх про епізоотичну ситуацію з високопатогенного грипу птиці, яка склалася на сьогодні в Україні, Європі та у світі в цілому.
Завідувач вірусологічного відділу Львівської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Алла СТИБЕЛЬ провела практичне заняття з лабораторної діагностики пташиного грипу та наголосила на правилах відбору, пакування і транспортування біо(пат)матеріалу до лабораторії.
Головний спеціаліст відділу організації протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Юлія СТОРЧАК за допомогою мультимедійного супроводу детально ознайомила учасників семінар-навчання з етіологією зазначеного захворювання. Також було проведено роз’яснення щодо плану першочергових дій при підозрі виявлення захворювання на грип птиці. Увагу присутніх учасників семінар-навчання було акцентовано на основних заходах, спрямованих на недопущення занесення збудника на територію Львівської області із неблагополучних територій, порядок нотифікації при спалаху грипу птиці в Україні та МЕБ, заходи з проведення стемпінг-ауту.
На завершення семінар-навчання перший заступник ГУ ДПСС у Львівській області Ростислав ВОЛОШИН подякував усім присутнім за активну участь у навчанні та наголосив: «Головне завдання тренінгу – опанувати європейські техніки протидії розповсюдження спалаху грипу птиці, адже триває процес адаптації українського законодавства до європейського. Відпрацьований алгоритм дій ветеринарної служби у разі підозри чи виникнення високопатогенного грипу птиці дає можливість оперативно збирати дані згідно із відповідними процедурами, передбаченими у такій ситуації».
Нагадаємо, що птахівництво в Україні є однією із пріоритетних галузей, яка забезпечує експорт м’ясної продукції до багатьох країн світу. Тож спалах грипу птиці становить пряму загрозу промисловому птахівництву.