gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

ІНФОРМАЦІЙНЕ ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПОШИРЕННЯ НЕБЕЗПЕЧНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ У СВІТІ

За матеріалами інформаційних повідомлень ВООЗ та Міжнародного товариства з проблем інфекційних хвороб, ДУ «УНДПЧІ ім.. Мечнікова»  епідемічна ситуація у світі з небезпечних інфекційних хвороб за період січень – лютий 2017р. по різних нозологіях наступна:

   –  жовта лихоманка.

       З 2000 року реєструється зростання числа випадків на жовту лихоманку  у Бразилії. Летальність становить 35% серед підтверджених  випадків захворювання і 12% серед підозрілих випадків. З врахуванням внутрішніх переміщень населення, низький прошарок вакцинованого населення, очікується поширення захворювання на території країни.

  • холера

За  вказаний період реєструються випадки захворювання на холеру у наступних країнах Африки : Мозамбік (261 випадок, з них 1 летальний);  Ангола (252 випадки, з них 11 летальних); Танзанія (триває епідемія – 23258 хворих); Сомалі (4026 випадків), Ємен (15658 випадків, з них 99 летальних), Гаїті (у 2016р. – 39000 випадків, з них 420 летальних). Очікується зростання захворюваності на холеру у зв’язку з можливими природними катаклізмами, нестачею коштів і погіршенням стану системи охорони здоров’я у даних країнах Африки

  • чума

Станом на 9 січня 2017 року у Мадагаскарі зареєстровано 62 випадки підозри

на чуму, в т.ч. 26 летальних випадки (42%). Із загальної кількості зареєстрованих випадків, 5 класифікуються як легенева чума, а решта, як  бубонна чума. За оцінкою ВООЗ, ризик міжнародного поширення представляється малоймовірним. Однак, реалізуються відповідні заходи щодо недопущення поширення розповсюдження  цієї хвороби.

  • лихоманка Денге

У даний час відзначається підйом захворюваності в Новій Каледонії,

адміністративно-територіальному утворенні Франції, внаслідок сформованих погодних умов, що сприяють розмноженню переносників – комарів виду Aedes aegypti. Джерелом інфекції служать хвора  людина, мавпи і кажани. Найбільш уразливими є особи – новоприбулі  в ендемічні райони (країни Південної та Південно –Східної Азії, Океанії, Африки, басейну Карибського моря).

  • пташиний грип А (Н7N9)

Усього у світі, починаючи з березня 2013 року, зареєстровано 1223 лабораторно підтверджених випадків інфікування людини вірусом пташиного грипу А (Н7N9), у тому числі не менш 380 (31%) летальних. Ріст випадків інфікування  триває протягом січня – лютого 2017 року реєструвався у КНР.  Позитивні результати  вірусологічних проб продовжують виявлятись у цій країні на ринках  у птахів і продавців, а також деяких  комерційних і племінних господарствах.

  • пташиний грип А (Н9N2)

За звітній період зареєстровано ще  1 лабораторно підтверджений випадок захворювання  семимісячної дитини вірусною інфекцією А (Н9N2) у Китаї.

Цей вірус постійно виявляється в популяціях домашніх птахів у різних районах Африки, Азії і Близького Сходу. За інформацією ВООЗ за останні три роки зареєстровано всього 33 лабораторно-підтверджених випадки інфікування людей цим вірусом у країнах: Бангладеш, Єгипет, Китай. Зараження відбувається в результаті контакту із зараженим птахом  або забрудненим середовищем.

  • віруси свинячого грипу А (Н1N1)V

Свинячий грип є ендемічним  захворюванням у популяціях свиней і циркулює

серед свиней у багатьох регіонах світу. У лютому 2017 р. зареєстровано 2  лабораторно підтверджені випадки захворювання свинячим грипом  у мешканців Італії та Швейцарії, які працювали на свинофермах.

 

Рекомендовані заходи ВООЗ з  метою профілактики інфекційних та паразитарних захворювань :

– вакцинація проти жовтої лихоманки, в т.ч. і для осіб, що здійснюють поїздки у Бразилію;

– заходи по боротьбі з переносниками інфекції комарами виду Aedes aegypti, вжиття засобів захисту від укусів комарів, звернення за медичною допомогою під час поїздок і після повернення з ризиком передачі жовтої лихоманки;

– у разі поїздки в країни, де є спалахи пташиного грипу: не відвідувати птахоферми; не контактувати із живими птахами  на  ринках; не заходити в місця, де проводиться забій птаха; уникати контактів з будь-якими поверхнями, забрудненими калом птахів та інших тварин; дотримуватись правил загальної гігієни і правил безпеки  при  обробці харчових продуктів.

– після повернення з країни перебування і в разі погіршення стану здоров’я, слід звернутись до лікаря, обов’язково повідомивши йому про місце Вашої подорожі.

 

 

Державні сайти України