gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

На Львівщині проводиться навчання для працівників, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, зберіганням, застосуванням пестицидів

У фермерських господарствах та ТОВ Львівської області державні фітосанітарні інспектори провели навчання  та перевірку знань для працівників, діяльність яких пов’язана з транспортуванням, застосуванням, зберіганням та реалізацією пестицидів.

Після успішного проходження навчання та перевірки знань учасникам видаються відповідні свідоцтва і посвідчення на право здійснення таких робіт.

Особливу увагу під час навчання приділено безпечному застосуванню засобів захисту рослин, зокрема у контексті профілактики отруєнь бджіл.

В умовах активного використання хімічних препаратів у сільському господарстві все гострішою стає проблема збереження бджіл. Неконтрольоване використання пестицидів, особливо під час цвітіння медоносних культур, призводить до масової загибелі не лише бджіл, а й інших корисних запилювачів.

Мед, зібраний з оброблених пестицидами культур, може містити токсичні залишки, що знижує його харчові та лікувальні властивості. Такий мед є джерелом отруєння бджолиного розплоду. Це негативно впливає на життєдіяльність та продуктивність бджолосімей, що може спричинити скорочення видового різноманіття рослин, зокрема й сільськогосподарських культур.

Ентомологи довели, що вже через 4 дні після першого контакту з пестицидами близько 30% бджіл втрачають здатність орієнтуватися в просторі та запам’ятовувати запахи квітів.

Спеціалісти Управління фітосанітарної безпеки закликають використовувати у сільському та лісовому господарстві, на присадибних ділянках лише ті пестициди та агрохімікати, які пройшли державну реєстрацію і включені до офіційного Переліку препаратів, дозволеного до авіаційного та наземного застосування в Україні, роздрібного продажу населення. Цей перелік щороку оновлюється Департаментом екологічної безпеки Міністерства екології та природних ресурсів України (відповідно до ст. 7 ЗУ «Про пестициди і агрохімікати»).

Усім господарствам, незалежно від форми власності, розіслані пам’ятки щодо безпечного застосування засобів захисту рослин щодо запобігання отруєння бджіл, які також оприлюднені на сайтах територіальних громад.

 

Державні сайти України