В останні роки збільшується кількість випадків захворюваності на сказ серед домашніх тварин.
- Сказ — це гостре особливо небезпечне вірусне захворювання усіх теплокровних тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу (англ. Rabies virus) із роду Lyssavirus. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю.
Джерелом та резервуаром збудника сказу є усі теплокровні тварини, з яких найбільш небезпечні для інфікування людини м’ясоїдні (дикі та домашні). Людина може інфікуватися збудником сказу від хворої на сказ тварини через:
- укус;
- подряпину та мікроушкодження шкіри;
- потрапляння контамінованої збудником сказу слини на слизові оболонки.
Однією із головних причин цього є ріст популяції безпритульних собак та котів (що вкрай болючим та актуальним є у теперішній військовий час), безвідповідальність власників домашніх тварин щодо імунопрофілактики сказу, особливо у приміських зонах, на дачних територіях, садово-городніх ділянках, на околицях великих міст, що несе за собою адміністративну відповідальність.
Зазвичай люди починають активно щеплювати своїх домашніх улюбленців після того, як в населеному пункті виявлено сказ.
- Так, з початку поточного року по Львівській області уже зареєстровано вісім випадків сказу, основний відсоток з яких – на теренах Львівської міської територіальної громади та Золочівського району. Керуючись Інструкцією «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» у неблагополучних пунктах з прилеглими до них угіддями, лісовими і польовими масивами запроваджені карантинні обмеження, проводяться відповідні заходи з ліквідації захворювання.
- Пам’ятайте, сказ не можна вилікувати, його можна лише попередити. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо з дикими та незнайомими, має бути головним правилом для кожного!
- Закликаємо усіх бути відповідальними та долучитися до кампанії вакцинації проти сказу