Фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, в тому числі у складі постійних мобільних груп, проведено 552 моніторингових обстежень щодо дотримання профілактичних і протиепідемічних заходів та карантинних обмежень, з яких 29 – із залученням засобів масової інформації до висвітлення процесу та результатів перевірок.
З них обстежено 49 закладів громадського харчування, 146 об’єктів торгівлі продовольчими товарами, 42 агропродовольчих ринків, 145 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами, 34 перукарні та салони краси, 58 одиниць громадського транспорту, 11 інших об᾽єктів ( фітнес–клуби, аптеки, хостели, офіси), 28 дитячих дошкільних закладів, 5 закладів громадського харчування під час проведення урочистих подій , 32 заклади загальної середньої освіти, 1 вищий навчальний заклад та 1 гуртожиток.
За результатами виявлених порушень складено 10 протоколів відповідно до ст.44-3 КУпАП – щодо порушення правил карантину по дотриманню вимог санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, а саме : 7- в продовольчих магазинах, на 2-х об’єктах торгівлі непродовольчими товарами, 1- на громадському транспорті.
Станом на 24 вересня в Україні всього захворіло 3372 особи. Від ускладнень коронавірусної хвороби померло 52 особи, вилікувалося 1768 осіб. По Львівській області за минулу добу захворіло 205 осіб, одужало 131, летальних випадків 5. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19. “Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.
Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19 становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд; середня кількість тестувань методом ПЛР та ІФА становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності. Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки.