gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

ПІД ЧАС “КОНФЕРЕНЦІЇ ЩОДО СКАЗУ В УКРАЇНІ: СПІВПРАЦЮЙ, НАВЧАЙСЯ, ЛІКВІДУЙ!” УЧАСНИКАМИ НАПРАЦЬОВАНО ПОДАЛЬШУ ВЗАЄМОДІЮ ТА ВИКОРИСТАННЯ МІЖСЕКТОРАЛЬНИХ РЕСУРСІВ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ІНІЦІАТИВ ЩОДО БОРОТЬБИ ЗІ СКАЗОМ

Упродовж 18-19 жовтня 2023 року тривав захід «Конференція щодо сказу в Україні: співпрацюй, навчайся, ліквідуй!», який був спільно організований Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) у співпраці з Держпродспоживслужбою, Міністерством охорони здоров’я (МОЗ), Центром громадського здоров’я МОЗ (ЦГЗ) та у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) за фінансової підтримки Уряду Німеччини.
?Основний акцент конференції – сприяння більш тісній міжсекторальній співпраці шляхом просування та зміцнення систем громадського здоров’я та підходу «Єдине здоров’я». Через агресію та повномасштабне вторгнення росії в Україну ситуація щодо сказу вкрай ускладнилася, значно збільшилась чисельність бродячих та здичавілих тварин. Так, унаслідок війни в Україні кількість тварин у притулках і на утриманні зооволонтерів зросла в середньому на 60%. Зокрема, на 20-30% зросла кількість тварин у притулках у тилових областях, на 60% – у зооволонтерів у прифронтових областях та на 100% і більше – у притулках прифронтових областей. Більшість тварин, яким надано притулок під час повномасштабної війни, – це домашні, покинуті господарями під час евакуації.
?Ніколи не варто забувати, що ця війна жорстока до всіх, і наші улюбленці страждають від неї так само, як і ми всі. Ми можемо про них попілкуватися, допомогти та врятувати, і це на сьогодні є нашим обов’язком.
?Під час заходу учасники конференції мали змогу обмінятися знаннями та досвідом щодо успіхів ефективних стратегій та впровадження інноваційних підходів у боротьбі зі сказом, зокрема Держпродспоживслужбою відновлено проведення пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. У співпраці та координації з обласними військовими адміністраціями, з урахуванням Закону України від 24.02.2022 № 2102-ІХ «Про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану в Україні» були визначені безпечні території для проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин методом наземного розподілу принад з вакциною.
?На сьогодні по всіх регіонах України державні лікарні ветеринарної медицини у повному обсязі забезпечені парентеральною вакциною для проведення профілактичних щеплень проти сказу тварин. Антирабічна вакцина є безкоштовною, і кожен громадян України може звернутися до державних установ ветеринарної медицини для вакцинації домашньої тварини проти сказу.
Завдяки активній роботі у дискусіях, обміну досвіду та спільним обговоренням упродовж конференції учасники розглянули та напрацювали подальшу взаємодію у частині розробки спільних стратегій та використання міжсекторальних ресурсів для підтримки ініціатив щодо боротьби зі сказом, що зрештою сприятиме прогресу до світу, вільного від сказу.
‼️Додатково. Більше дізнатися про сказ у спільних інфографіках із європейським проєктом EU4SaferFood можна у розділі вебпорталу Держпродспоживслужби «Епізоотична ситуація на території України» за посиланням: https://dpss.gov.ua/bezpechnist-harchovih-produktiv-ta-veterinarna-medicina/epizootichna-situaciya/informatsiini-materialy.
?Також Всесвітньою організацією охорони здоров’я в Україні оголошено конкурс дитячих малюнків на тему «Правильне поводження з тваринами», в якому запрошують взяти участь дітей до 18 років. Фахівці українського та європейського офісу ВООЗ оберуть три найкращі малюнки, а їхні власники отримають від ВООЗ приємні подарунки. Малюнки (фото малюнків або відскановані малюнки) потрібно надсилати на електронну пошту [email protected] до 31 жовтня включно. В листі обов’язково необхідно зазначити ПІБ дитини, її вік, місце проживання, а також контактні дані батьків.

Державні сайти України