gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин перехреснозапильних культур

Для  отримання якісного насіннєвого матеріалу перехреснозапильних сільськогосподарських культур: жита, тритикале, гречки, кукурудзи, соняшнику, ріпаку, гірчиці, редьки олійної, суріпиці      необхідно насіннєві посіви захистити  від випадкового перехресного запилення , тобто дотримуватись норм граничної просторової  ізоляції від інших видів, сортів та гібридів вищезазначених сільськогосподарських культур.

Згідно з Порядком узгодження розташування посівів затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України 07.10.2016 №365 , відповідно до запланованого обсягу виробництва насіння та садивного матеріалу, суб’єкт насінництва та розсадництва узгоджує питання на висівання споріднених перехреснозапильних рослин з іншими суб’єктами господарювання, які використовують земельні ділянки, розташовані від насіннєвого посіву на відстані в межах норм просторової ізоляції. За результатами узгодження може укладатися угода про не висівання споріднених перехреснозапильних рослин, а також про взаємні гарантії вчасного знищення падалиці культур, які є джерелом небажаного запилення на земельних ділянках в межах норм просторової ізоляції протягом вегетаційного періоду відповідного року.

         Нагадуємо, що план-схеми подаються не пізніше 01 березня поточного року до Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській  області.

Відповідно до Порядку п. 6 право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів перехреснозапильних культур мають суб’єкти насінництва та розсадництва після затвердженого плану-схеми. Інші суб’єкти господарювання обов’язково повинні бути попереджені про затвердження плану–схеми вирощування насіннєвого матеріалу та не розміщувати посіви споріднених перехреснозапильних рослин на відстані в межах норм просторової ізоляції.

Суб’єкт насінництва та розсадництва, від якого план-схема надійшла першою, має право на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів.

Підставою для відмови в узгодженні плану-схеми є відсутність суб’єкта насінництва та розсадництва у Державному реєстрі суб’єктів насінництва та розсадництва.

Державні сайти України