Згідно прогнозів гідрометеоцентру, у серпні місяці на території України очікуються спекотні погодні умови з високими температурними показниками повітря (понад +300 С), котрі не є характерними для клімату Львівської області.
З огляду на це, з метою профілактики виникнення та загострення захворювань, повязаних з перегрівом організму, Держпродспоживслужба, для работодавців та громадян рекомендує дотримуватись наступного.
Для населення, що знаходиться на робочих місцях, параметри мікроклімату регламентуються “Санітарними нормами мікроклімату виробничих приміщень” (ДСН 3.3.6.42-99), СНіП 2.04.05-91 “Опалення, вентиляція та кондиціонування повітря”, з якими можна ознайомитись на сайті Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
З метою послаблення несприятливої дії високих температур Держпродспоживслужба рекомендує проведення наступних заходів: застосування сонцезахисних пристроїв на вікнах, застосування вікон з тонованим склом, використання локальних або централізованих систем кондиціонування, охолодження та вентиляції у будівлях, застосування повітряних завіс на входах у виробничі приміщення. За згодою з профспілковими та трудовими колективами проводити адміністративне регулювання режиму праці, а саме: скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, організація кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітреобміну, забезпечення працюючих охолодженими напоями, тощо.
Необхідно наголосити на тому, що у зв’язку з високим рівнями зовнішньої температури повітря працівники практично не відкривають вікон та не провітрюють приміщень. Належне неодноразове провітрювання є актуальним, особливо в офісних приміщеннях, де, як правило, встановлена значна кількість оргтехніки. Такі пристрої як ксерокси, факси, принтери при експлуатації виділяють у робочу зону озон, дрібнодисперсні залишки тонерів та інших речовин, що використовуються для їх роботи. Тому протягом робочого дня необхідно неодноразово провітрювати приміщення з обов’язковим подальшим доведенням температури у приміщеннях до оптимальної.
Забезпечення належних умов праці працівників роботодавцями регламентовано вимогами ст.13 Закону України “Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”.
Населенню, яке в денний період доби не перебуває на роботі, також необхідно дотримуватись певних вимог, а саме: по можливості не знаходитись у місцях прямого потрапляння сонячних променів з 11 до 16 години. При виході з дому одягати легкий світлих кольорів, з натуральних тканин одяг, мати з собою певний запас питної води. Для захисту від зневоднення доросла людина повинна випивати до 3 л рідини на добу. Це може бути бутильована негазована вода, холодні чаї та компоти. Не рекомендується вживати алкоголь та пиво, які особливо виводять рідину з організму. В найбільш спекотні години дня необхідно, по можливості, уникати фізичних навантажень.