gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Рідина для омивання лобового скла та фар – обираємо безпечний та якісний товар

Для водіїв добра видимість через лобове скло автомобіля необхідна для безпеки на дорозі. Впоратися з цими проблемами допоможе якісна рідина для омивання скла і фар автомобіля, яка ефективно справляється з забрудненнями. Здавалося би на сьогоднішній день на кожній автозаправці, у кожному автомагазині, супермаркеті присутній  різноманітний асортименту. Але чи всі рідини однаково безпечні?

Найбезпечнішими є рідини, виготовлені на основі етилового спирту, проте вони не мають широкої популярності через значно вищу ціну, ніж такі самі рідини, що виготовлені з неякісних матеріалів. У неякісних рідинах замість етилового використовують метиловий спирт (метанол).Метанол – є найбільш токсичним серед усіх спиртів. Він окислюється в організмі людини значно повільніше ніж етиловий спирт і в ході його окислення утворюються різні отруйні речовини. Хронічні отруєння характеризуються запамороченням, головним болем, безсонням, швидким стомленням, шлунково-кишковими розладами, болями в ділянці серця і печінки, порушенням функції зору.

Тому перш ніж придбати рідину для омивання лобового скла та фар, чи будь-яку іншу продукцію, варто витратити декілька хвилин на те, щоб ознайомитись з інформацією про товар.

Відповідно до Постанови Кабміну «Про затвердження Технічного регламенту мийних засобів»п. 11 мийний засіб маркується шляхом нанесення на зовнішню поверхню пакування чи етикетку напису чіткими літерами, що не змиваються протягом строку придатності такого засобу, із зазначенням:

  • найменування та інформації про призначення мийного засобу;
  • торговельної марки (за наявності) або торговельного знака, найменування, місцезнаходження та номера телефону виробника мийного засобу або його уповноваженого представника;
  • інформації про склад мийного засобу згідно з додатком 2;
  • адреси, зокрема електронної пошти (за наявності), та номера телефону, за якими можна одержати технічний опис інгредієнтів;
  • інструкції із застосування, заходів безпеки та спеціальних застережень згідно із законодавством, а в разі їх відсутності – вимог, наведених у ДСТУ ГОСТ 31340:2009 “Попереджувальне маркування хімічної продукції. Загальні вимоги”;
  • маси нетто чи об’єму;
  • дати виготовлення;
  • строку придатності;
  • умов зберігання (в разі потреби).

На зовнішню поверхню пакування чи етикетку мийного засобу, що пройшов оцінку відповідності згідно з Технічним регламентом обов’язково наноситься знак відповідності згідно форми та описом, затвердженими постановою КМУ «Про затвердження форми, опису знака відповідності технічним регламентам, правил та умов його нанесення».

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області акцентує, вибираючи мийний засіб, зверніть увагу на етикетку. На пляшці повинна бути інформація про виробника, склад, а також штрих-код. Всі написи та маркування повинні бути чіткими.Також, маркування мийного засобу здійснюється згідно із законодавством про мови.

Державні сайти України