gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Санітарно – епідеміологічна ситуація за 2020 рік.

Санітарно-епідеміологічна ситуація у Львівській області, як і в країні, протягом 2020 року була напруженою та нестабільною здебільшого за рахунок поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19.   У зв’язку з  санепідситуацією пов’язаною із захворюванням на СVID-19 спеціалістами Держпродспоживслужби, з метою перевірки дотримання законодавства щодо умов роботи закладів під час карантину, прийнято участь у комісійних рейдових перевірках (громадське харчування, заклади торгівлі, ринки, навчальні заклади, пункти ЗНО, гуртожитки, транспорт тощо). Спільно з представниками органів місцевої влади та поліції взято участь в 95465 перевірках, під час яких виявлено 14669 порушень. Під час виявлення вагомих порушень представниками правоохоронних органів складено 2946 протоколів.

З метою запобігання ввезення на територію України інфекційних хвороб, та в’їзду транспортних засобів, ввезення вантажів, товарів та інших предметів, що можуть створювати небезпеку для життя і здоров’я населення здійснювалися заходи державного нагляду (контролю) на міжнародних автомобільних пунктах пропуску «Краківець», «Рава-Руська», «Шегині», «Смільниця» та міжнародному аеропорті «Львів».

  • кількість оглянутих транспортних засобів на кордоні – 4512
  • кількість оглянутих вантажів, товарів та інших предметів – 61
  • кількість оглянутих членів екіпажів (бригад), пасажирів  за  клініко-епідеміологічними  показаннями  – 251376
  • кількість проведених термометрій – 193871
  • кількість викликів бригад екстренної медичної допомого до пунктів пропуску – 17

Епідемічна ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції в області у порівнянні з аналогічним періодом минулого року є менш напруженою. Згідно зі статистичними даними ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» захворюваність населення області гострими кишковими інфекціями зменшилась у 2,5 разів і склала 2304 випадків, проти 5710 випадків у 2019 році. Відмічалось значне зниження захворюваності на сальмонельоз: зареєстровано 116 випадків, у 2019році – 675 випадки.

За  2020 рік у Львівській області зареєстровано 4 спалахи гострих кишкових інфекцій та два випадки ботулізму. Випадків спалахів сальмонельозу не реєструвалось. Під час спалахів постраждала 51 особа, (з них 13 дітей, що склало 25,5%). Усі спалахи реєструвались в першому кварталі 2020року. За 2019 рік зареєстровано 22 спалахи, в результаті яких постраждало 311 осіб.

Спалахи, що реєструвались мали місце серед учнів ЗОШ № 1 м. Чугуєва Харківської області, які перебували на екскурсії у м. Львові;  в закладі громадського харчування ТзОВ «Відпочинковий комплекс «Золота гора» в с. Болехівці Дрогобицького району; в закладі громадського харчування  відпочинково – оздоровчого комплексу «Рандеву», смт. Славське  Сколівського району; в закладі громадського харчування послуги в якому надає ТзОВ «ОККО-РІТЕЙЛ» на підприємстві ТзОВ «Електроконтакт Україна», м. Броди Львівської області. По спалаху в закладі громадського харчування м. Броди встановлено джерело інфікування – персонал закладу, які виявилися носії  Staphylococcus aureus. У 4 випадках встановлено фактор передачі – неякісна продукція, яку споживали постраждалі. Основними причинами спалахів були: вживання продукції, яка зберігалась без дотримання відповідного температурного режиму; не дотримання вимог щодо окремої обробки продовольчої сировини та готової продукції; порушення вимог товарного сусідства при зберіганні харчових продуктів у холодильному обладнанні; порушення технологічних режимів приготування страв; недотримання персоналом закладів громадського харчування правил особистої гігієни.

Два вогнища ботулізму з трьома захворівшими реєструвались в с. Ременів (2 особи) та в с. Жовтанці (1 особа) Кам’янко-Бузького району. Діагнози встановлено клінічно. В одному випадку ймовірною причиною захворювання  послужила консерва домашнього виробництва, в другому випадку ймовірно – риба в’ялена ліпаріс придбана в місцевому магазині. У всіх випадках були відібрані проби на наявність в продукції ботулінічного токсину, результати від’ємні.

Усі спалахи локалізовано в межах одного інкубаційного періоду. Дано приписи та пропозиції щодо усунення виявлених недоліків. В ході розслідування спалахів застосовувались заходи адміністративного впливу — видано рішень про закриття об’єктів — 4, складено протоколів на штраф — 4, винесено постанов на штраф — 2 на суму 75568грн. По факту виникнення спалахів відкрито 3 кримінальних впроваджень за статтею 325 кримінального кодексу України.

 

Державні сайти України