Миколаївський районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області 19.02.2020р проведено семінар-нараду з питань бджільництва із пасічниками, керівниками сільськогосподарських агроформувань району.
В порядок денний були включені три питання, а саме:
- Порядок реєстрації пасік, вимоги щодо розміщення та облаштування пасік, видача супровідних ветеринарних документів на продукцію бджільництва;
- Проведення весняних, осінніх ревізій пасік;
- Дотримання вимог санітарного та фіто санітарного законодавства при використання пестицидів, агрохімікатів та інших засобів захисту рослин.
З вступним словом виступив начальник Миколаївського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Назар Жиденко проінформував про порядок реєстрації пасік, ветеринарно-санітарні вимоги до них.
Заступник начальника Оксана Добушовська наголосила щодо порядку оформлення та видачі супровідних документів на мед та продукти бджільництва, вимоги щодо розміщення і облаштування пасік.
В роботі семінару також взяли участь начальник Миколаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини Андрій Кордюк,який висвітлив питання щодо весняних та осінніх ревізій пасік, лабораторний відбір проб та інше, а спеціалістами відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Юрієм Бойко та відділу нагляду насінництва та розсадництва Іриною Хомин наголошено на те, що суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це органи місцевого самоврядування та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. Проінформовано, що всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів. Кожному з аграріїв роздані пам’ятки про обробітки с/г рослин.
Особливо наголошено що головною метою даної наради є профілактика та недопущення порушення законодавства, що може призвести до загибелі бджіл.
При обговоренні проблем пасічників згадувались питання партнерства з сторони держави по покращенню породності бджіл.
Озвучено спільний алгоритм дій у випадку масових отруєнь бджіл.
Присутні мали нагоду отримати відповіді на поставлені запитання, а також додаткові роз’яснення та рекомендації.