Погодні умови І декади березня з інтенсивним підвищенням температурного режиму та відсутністю опадів сприяли пробудженню і виходу з місць зимівлі шкідників озимого ріпаку. За результатами фітосанітарного моніторингу на посівах озимого ріпаку спостерігається вихід із зимівлі і заселення посівів імаго великого ріпакового прихованохоботника (Ceutorhynchus napi Gyll.), хрестоцвітого або чорного стеблового капустяного прихованохоботника (Ceutorhynchus picitarsis),хрестоцвітих блішок(Psilliodes crysocephala), та початок міграції жуків ріпакового квіткоїда (Meligethes aeneus) з жовтоцвітих бур’янів на посіви культури.
За температури прогрівання ґрунту понад 5…7oC та температури повітря у денний час вище 10…12°С тепла буде спостерігатись збільшення популяції жуків великого ріпакового прихованохоботника. Яйця жуки відкладають в середні черешки листків або в стебло до 40 шт. Розвиток яєць триває 4-8днів.
Через 7-12 днів відродяться личинки, які прогризають ходи всередині пагонів, живляться у кореневій шийці, нижній частині стебла, листках, спричинюючи розтріскування вздовж стебла та вилягання стебел рослин на рівні поверхні ґрунту. Тому обробляти посіви можна при температурі вище 6°С до початку яйцекладки.
Поріг шкідливості, при досягненні якого розпочинають захисні обприскування, для великого ріпакового прихованохоботника складає більше 30 жуків за три дні (з однієї жовтої чашки) на минулорічних посівах, або 2-4 жуки на 25 рослин; для чорного стеблового прихованохоботника становить більше 10 жуків за три дні на чашку, або 6 жуків на 25 рослин; для ріпакового квіткоїда – 1-2 жуки на рослину (бутони ще прикриті листям), або 3-4 жуки на одну рослину, приблизно за 14 днів до цвітіння. Крім того, повсюдно продовжується розвиток фітопатогенів озимого ріпаку: пероноспорозу, альтернаріозу і фомозу.
Згідно ст.5,6 Закону України «Про захист рослин» спеціалістам господарств всіх форм власності необхідно проводити систематичні обстеження посівів та своєчасно здійснювати рекомендовані заходи щодо захисту рослин.
Для боротьби з шкідниками та хворобами озимого ріпаку необхідно дотримуватись асортименту пестицидів, норм, кратності обробок відповідно “Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні” та їх “Доповнень”. При роботі з засобами захисту рослин необхідно дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни. Обробки інсектицидами проводять в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години. Не менше як за дві доби, про час та місце проведення обприскувань обов’язково попереджувати голів територіальних громад і сільських старост, населення села та пасічників. На оброблених ділянках обов’язково виставляють попереджувальні знаки.