gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

У місті Мостиська Яворівсього району Львівського району 01 червня зареєстровано випадок сказу у домашнього кота.

02 червня при Яворівській районній військовій адміністрації було проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Відповідно до протокольного рішення засідання та керуючись Інструкцією «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин», у неблагополучному пункті з прилеглими до нього угіддями, лісовими і польовими масивами запроваджені карантинні обмеження, проводяться відповідні заходи з ліквідації захворювання. Наразі спеціалісти ветеринарної медицини проводять щеплення тварин у приватних домоволодіннях загрозливої зони антирабічною вакциною. У приватному домоволодінні та на території подвір’я, де було зафіксовано випадок захворювання тварини на сказ, проводиться дезінфекція.

  • Карантинні обмеження будуть скасовані через два місяці з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ за умови виконання всіх заходів, передбачених комплексним планом та діючою Інструкцією щодо профілактики та боротьби зі сказом тварин.
  • З початку цього року по Львівській області це вже 32-й випадок сказу у тварин. Майже половина випадків захворювання – серед домашніх тварин (12 – серед собак та 3 – у кота). На території Яворівщини це вже четвертий випадок сказу з початку року.
  • Відповідно до діючої інструкції «Про заходи щодо боротьби зі сказом тварин» вакцинація домашніх тварин проти сказу є обов’язковою для домашніх тварин – на всій території країни; сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.
  • Державні лікарні ветеринарної медицини у Львівській області проводять вакцинацію тварин проти сказу вакциною «Rabistar rеd». Вакцинація є безкоштовною для власників тварин.

ДОВІДКОВО:

Сказ – це гостре інфекційне захворювання всіх теплокровних тварин і людини, за якого уражається центральна нервова система з ознаками поліенцефаломієліту, супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Людина заражається під час укусу, або коли слина потрапляє на слизові оболонки чи пошкоджену шкіру, через подряпини.

  • ПАМ’ЯТАЙТЕ:
  • Прижиттєвої діагностики сказу не розроблено, остаточний діагноз встановлюється лише після загибелі тварини.
  • Сказ не можна вилікувати, його можна лише попередити.

 

  • ЗАКЛИКАЄМО УСІХ БУТИ ВІДПОВІДАЛЬНИМИ ТА ДОЛУЧИТИСЯ ДО КАМПАНІЇ ВАКЦИНАЦІЇ ПРОТИ СКАЗУ!

Державні сайти України