gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

УВАГА!!! Африканська чума свиней!

      Складною в Україні і області залишається епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. Починаючи з 2012 року в Україні зареєстровано 35 випадків африканської чуми свиней (АЧС) (Запорізька, Луганська, Чернігівська, Сумська, Київська, Рівненська, Житомирська області), в тому числі 16 випадків в дикій фауні, 18 – в приватному секторі та 1 – на свинокомплексі ПАТ АК «Калита» (Броварський р-н, Київська обл.), де на сьогоднішній день знищено більше 62 тис. голів свиней.

      Станом на 01.08.2015 р. в області нараховується 234 свиноферми, які утримують свиней 116. З них 35 свиногосподарств утримують менше 100 голів; 64 – більше 100 голів; 15 – більше 1 тис. голів; 2 – більше 10 тис. голів («Галичина – Захід» с. Кавське Стрийський р-н, «Барком» Буський, Дрогобицький, Золочівський, Самбірський). Всього в області утримується 391,7 тис. голів свиней, в тому числі в громадському секторі 198,3 тис. голів, в приватному – 193,4 тис. голів. Згідно даних Львівського управління лісового та мисливського господарства нараховується 4,3 тис. дикого кабана.

      У зв’язку із напруженою ситуацією щодо африканської чуми свиней державною службою ветеринарної медицини області постійно здійснюється контроль та нагляд за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог при утриманні, розведенні та вирощуванні свиней, роботи свиногосподарств в «закритому режимі», переміщенням тварин, сировини і продуктів тваринного походження, видачею ветеринарних документів.

      Крім цього, в області проведені та проводяться наступні заходи:

      Розроблено комплексний план заходів щодо попередження занесення збудника африканської чуми свиней на територію області.

      Для швидкого реагування у випадку виникнення підозри на африканську чуму свиней створена робоча група з фахівців ветеринарної медицини.

      Розроблено та доведено до спеціалістів ветеринарної медицини План дій при підозрі захворювання на африканську чуму свиней незалежно від типу господарства та форми власності.

      Щоквартально поновлюється реєстр свиногосподарств та ферм.

      Починаючи з 2012 року кожного року проводились засідання ДНПК при райдержадміністраціях та Львівській ОДА, якими зобов’язано керівників свиногосподарств забезпечити роботу свиноферм в «закритому режимі», дотримуватись ветеринарно – санітарних правил при вирощуванні та обігу свиней, направляти постійно патматеріал від свиней, що загинули, для лабораторного дослідження на предмет виключення інфекційних захворювань, в т.ч. африканської чуми свиней.

      Проведено семінар на тему: “Африканська чума свиней та заходи, що вживаються з метою недопущення занесення збудника цієї хвороби на територію області” та семінар-тренінг на тему “Проведення заходів з виявлення та ліквідації африканської чуми свиней з метою недопущення її на територію області”. Семінар-тренінг проводився за участю представників Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Львівській області.

      Крім цього, свиногосподарства переведені в «закритий режим» роботи.

      Проводиться знищення гризунів на фермах та подвір’ях громадян.

      Заборонено використання харчових відходів для годівлі свиней з об’єктів громадського харчування.

      Посилено контроль за обліком свинопоголів’я в громадському та приватному секторах.

      Посилено контроль та нагляд за роботою ринків, особлива увага звертається на торгівлю живими тваринами, м’ясом та м’ясопродуктами із свинини.

      Посилено контроль за подвірним забоєм свиней.

      На протязі року проводиться діагностичний відстріл диких свиней з метою моніторигну АЧС в дикій фауні.

      Неухильно виконуються постанови ДНПК при райдержадміністраціях та Львівській ОДА.

      Проводиться роз’яснювальна робота серед населення по профілактиці та недопущення АЧС.

      На сьогоднішній день проведено більше 20 засідань ДНПК при райдержадміністраціях, на яких заслуховувалися керівники свиногосподарств по виконанню заходів щодо недопущення АЧС на територію Львівської області.

      В Головному управлінні ветеринарної медицини у Львівській області створено робочі групи для екстренного виїзду в райони, закуплено деззасоби, та резерв діагностикумів для встановлення АЧС.

      Ситуація в області щодо АЧС є стабільною та контрольованою.

      Робота по виконанню заходів щодо попередження занесення збудника АЧС проводиться постійно та перебуває під контролем спеціалістів Головного управління ветеринарної медицини та Департаменту АПК обласної державної адміністрації.

 План заходів держнагляду по АЧС на 2015 рік у м. Львові

fao_30k.indd-page-001

 

 

Державні сайти України