gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Вірус «Дельта- плюс» ( B.1.617.1)– новий вид штаму Covid-19 .

Штам «Дельта» був вперше виявлений в Індії у грудні 2020 року.

ВООЗ визнала штам «Дельта»  домінантним у світі, оскільки він більш контагіозний (1,6 раза заразніший), ніж штам «Альфа» (він же «британський штам»). «Дельта Плюс» – це варіант «індійського штаму» «Дельта». Враховуючи швидкість поширення, варіант “Дельта плюс” може стати домінуючим штамом коронавірусу в світі. Поширюється легше та швидше, ніж інші варіанти, що може призвести до більшої кількості випадків COVID-19. На даний момент зафіксований у 10 країнах світу: США, Індії, Португалії, Великій Британії, Швейцарії, Польщі, Японії, Китаї, Непалі, Росії. За даними ВООЗ, штами «Дельта»  віднесені до переліку таких, що викликають «особливе занепокоєння». Лікарі стверджують, що уражені штамом «Дельта» вдвічі більше піддаються небезпеці потрапити до стаціонару, ніж інфіковані штамом «Альфа». Збільшення кількості випадків призведе до більшого навантаження на ресурси охорони здоров’я,  підвищення кількості госпіталізацій та потенційно більше смертей. За результатами дослідження шотландських вчених, яке вони опублікували у провідному медичному виданні The Lancet, основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він поширюється, в основному, на молодь від 12 до 20 років, уражає дуже багато клітин організму. Особливістю штаму є зниження активності антитіл до вірусу у перехворілих COVID і вакцинованих. Хворі, в яких виявився цей штам, мали такі симптоми:

  • високу температуру
  • біль в горлі
  • нежить
  • кашель

крім звичних симптомів, цей штам може мати також:

  • кишкові розлади
  • нежить і слабкість на фоні відсутності температури.

Останні прояви найнебезпечніші, оскільки пацієнти з таким перебігом хвороби можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом для зараження інших людей.

Лікарі стверджують, що більшість вакцин, які сьогодні використовуються в світі, здаються ефективними щонайменше в запобіганні тяжкого перебігу захворювання.

За прогнозом науковців, нова хвиля пандемії коронавірусу, спричинена штамом «Дельта», може накрити Україну ще до початку осені.

Державні сайти України