gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Зареєстровані випадки отруєння грибами: основні поради як вберегтись

За даними територіальних органів Держпродспоживслужби зареєстровані випадки отруєння грибами, що є одними із найважчих серед харчових отруєнь.

Рекомендує дотримуватися основних порад щодо профілактики отруєнь грибами.

Вибирайте штучно вирощені печериці та гливи, що реалізують в магазинах або ж на спеціалізованих ринках, де вони проходять відповідний контроль.

В жодному разі не купуйте гриби, що продаються вздовж автомобільних шляхів та на стихійних ринках, а також за допомоги інтернет-мережі.

Під час збирання грибів врахуйте наступні рекомендації:

  • ніколи не кладіть у кошик грибів, яких не знаєте;
  • остерігайтеся пластинчатих грибів;
  • не збирайте старих, перезрілих або дуже молодих грибів, у яких нечітко виражені морфологічні ознаки, а також тих, що ростуть поблизу швидкісних трас чи на радіаційно забруднених територіях;
  • під час посухи грибів краще не брати взагалі, тому що у спекотну погоду змінюється обмін речовин в організмі гриба – втрата води та накопичення токсин;
  • уважно перевірте зібрані гриби перед тим, як починати готувати страву або робити заготівлі;
  • не вживайте сирих грибів;
  • не можна годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років. Також вживати гриби не рекомендовано вагітним жінкам, які годують грудьми, та літнім людям.

Звертаємо увагу дорослих! Вчить дітей тому, що не слід брати у руки дикорослі гриби, не показавши їх дорослим, бо вони можуть бути отруйними.

Наголошуємо, що вживання також галюциногенних грибів, зокрема мухоморів, призводить до небезпечних негативних наслідків для фізичного здоров’я – розясняйте дітям про шкідливість споживання різних галюциногенів.

Якщо після споживання грибів почуваєтесь погано чи помітили нездорові ознаки у своїх близьких (нудота, блювота, головний біль, галюцинації, біль у животі), негайно викликайте “швидку допомогу”— 103.

Рекомендуємо, утриматися від збору грибів на тимчасово окупованих та звільнених територіях України від окупації. Загроза замінування на території ведення бойових дій залишається великою.

Державні сайти України