gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір у Львівській області протягом 2018 року та профілактичні заходи

Кір – гостре висококонтагіозне вірусне захворювання, яке передається повітряно-краплинним шляхом, характеризується двохвильовою гарячкою, катаральним запаленням слизових оболонок дихальних шляхів, очей, етапним виникненням на тілі характерної плямисто-папульозної екзантеми, що залишає пігментацію.

Джерелом інфекції є хворі. Після перенесеного захворювання формується стійкий довічний імунітет.

Максимальна контагіозність спостерігається протягом катарального періоду і в перший день висипу, тому основним профілактичним заходом для  запобігання поширення хвороби в колективі є рання діагностика та ізоляція хворого до 4-го дня від початку висипань.

Згідно статистичних даних  ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» реєструється різкий ріст захворюваності даною нозологією з жовтня 2018 року.

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір у Львівській області залишається напруженою.

Так, в жовтні  поточного року зареєстровано 812 випадків кору, з них захворіло 667 дітей (82,4%), тоді як у вересні зареєстровано 403 випадки, з них 299 випадки захворюваності дитячого населення, що складає 74,6%.

В цілому за 10місяців 2018 року зареєстровано 6755 випадків кору (інт. пок. 281,9), з них   4400 випадків серед дітей. Питома вага захворівших дітей  складає 69,3% . За аналогічний період 2017 року захворіла 61 особа, з них – 54 дитини (88,5%).

Відповідно до вищенаведених  даних захворюваність в поточному році зросла в  110,7 рази в порівнянні  з аналогічним періодом 2017 року. Згідно первинних повідомлень 72% захворівших осіб припадає на дитяче населення, з яких 78% не щеплені або ж щеплені з порушеннями календаря щеплень.

Станом на 23.11.18року в області зареєстровано 147 спалахів кору в організованих колективах, в тому числі в дитячих дошкільних закладах -15, школах -113, на промислових підприємствах-5.

Захворюваність реєструвалась на всіх адміністративних територіях області, Проте найвищі показники мали місце в  наступних районах області: Перемишлянському (інт.пок.1110,5), Городоцькому (інт.пок.554,1), Мостиському (інт.пок.505,7), Пустомитівському (інт.пок.503,5), Яворівському  (інт.пок. 404,0).

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на кір вимагає активних зкоординованих дій різних відомств , установ та організацій , в тому числі органів виконавчої влади  та місцевого самоврядування,  Департаментів охорони здоров′я,   соціального захисту , освіти, науки та інших.

Основну роль у профілактиці кору відіграє активна імунізація живою вакциною.

Жива вакцина застосовується також для екстреної профілактики кору і ліквідації спалахів в організованих колективах. При цьому до 5-го дня контакту вакцинують усіх осіб , що спілкувалися з хворим , якщо немає відомостей щодо перенесеного захворювання або ж вакцинації, а також проти показів.

Пам′ятайте, що вакцинація проти кору являється єдиним ефективним засобом захисту від захворювання на кір дитячого і дорослого населення!

Державні сайти України