Новини

Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Перемишлянському районі Львівської області

15.02.2020

Перемишлянським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з Товариством бджолярів Перемишлянського району 14 лютого 2020 року проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва: запобігання випадків масового отруєння бджіл при застосуванні засобів захисту рослин та недопущення порушень законодавства у галузі бджільництва. У роботі наради – семінару взяли участь пасічники, керівники та спеціалісти агроформувань району, спеціалісти Держпродспоживслужби.
Провідний спеціаліст відділу захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Богдан  БЕНЦАРОВСЬКИЙ проінформувала учасників наради-семінару про порядок застосування хімічних засобів захисту рослин, ведення відповідної документації. Особливу увагу було акцентовано на те, що суб’єкти господарювання, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки попередити про це органи місцевого самоврядування та пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані до 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. В повідомленні вказується дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Не допускається обробка квітучих медоносів і пилконосів під час масового льоту бджіл. Усі проведені хімічні обробки потрібно фіксувати в журналі обліку застосування пестицидів. Керівникам агроформувань було наголошено про  обов’язкову наявність у працівників господарств допусків та посвідчень на право роботи з пестицидами та агрохімікатами.
Основні вимоги санітарного законодавства щодо безпечного застосування пестицидів та агрохімікатів в агропромисловому секторі, зокрема дотримання зон санітарних розривів до населених пунктів, медоносних пасік, відкритих джерел водопостачання, пасовищ, водойм і місць відпочинку під час проведення робіт із застосуванням пестицидів та агрохімікатів – довела до відома учасників наради Надія ГРЕГА – головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини районного управління Держпродспоживслужби.
В.о. начальника Перемишлянського районного управління Олег ЦЮРА детально проінформував про порядок реєстрації пасік, ветеринарно-санітарні вимоги до них, заходи з боку аграріїв та пасічників щодо захисту бджіл від хімічного токсикозу та алгоритм дій у випадку отруєння бджіл хімічними засобами захисту рослин. Зокрема він повідомив, що в законодавстві України визначено дві форми реєстрації пасіки:
– реєстрація пасіки, як потужності з первинного виробництва харчових продуктів згідно Закону України «Про основні принцип та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів».
– реєстрація пасіки, як потужності з утримання бджіл, згідно Порядку реєстрації пасік.
Пасічникам було наголошено на обов’язковій реєстрації пасік та своєчасному інформуванні органів місцевого самоврядування і користувачів с-г угідь про місце розміщення своїх пасік. При розміщенні, облаштуванні пасіки, утриманні, годівлі, розведенні бджіл необхідно дотримуватися вимог Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл. При отриманні повідомлення про проведення хімічних обробок сільськогосподарських угідь або присадибних ділянок на території сільської ради, де розміщена пасіка або в суміжних господарствах, пасічник має ізолювати бджіл у вуликах або вивезти пасіку в безпечне місце на термін, передбачений обмеженнями при застосуванні конкретних пестицидів.
Доповідач роз’яснив пасічникам алгоритм дій при отруєнні бджіл пестицидами. Згідно Інструкції з профілактики отруєння бджіл пестицидами для фіксування випадку отруєння бджіл необхідно повідомити орган місцевого самоврядування, суб’єкт господарювання, Держпродспоживслужбу, звернутися до національної поліції із заявою. Після цього проводиться невідкладне обстеження пасіки комісією, складання акту та відбір проб бджіл та рослин зі слідами пестицидів. Термін відправки проб на дослідження не повинен перевищувати двох діб. Маючи акти комісійного обстеження та результати досліджень, що підтверджують факт отруєння, слід письмово звернутися до відповідача про добровільне відшкодування збитків. Якщо згоди не досягнуто – слід звертатися до суду. Налагодження конструктивної співпраці пасічників, аграріїв та органів влади стане запорукою успішного розвитку бджільництва.
Про обов’язкові профілактично – діагностичні заходи на пасіках району, порядок видачі ветеринарно-санітарного паспорта на пасіку, вартість ветеринарних послуг, пов`язаних з обстеженням пасік та видачею ветеринарних документів, доповів начальник Перемишлянської районної лікарні ветеринарної медицини Михайло КУРМАН .

Начальник сектору агропромислового розвитку Перемишлянської РДА Марія ЦИМБАЛІСТА повідомила , про підтримку галузі бджільництва .

Під час роботи наради – семінару між учасниками відбувся конструктивний обмін думками та інформацією. На всі порушені питання спеціалісти Держпродспоживслужби надали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Сокальському районі Львівської області

14.02.2020

14.02.2020 року у актовому залі  Сокальського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області було проведено семінар – нараду з питань бджільництва.

В семінарі – нараді прийняли участь :

– Директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної адміністрації – Шопська Юлія Константинівна;

– Начальник управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби у Львіській області – Олексієнко Микола Григорович;

– Провідний спеціаліст Головного управління Держпродспоживслужби у Львіській області – Вега Світлана Іванівна;

– Представник Сокальської РДА з питань агропромислового комплексу – Федюк Віктор Романович, а також пасічники – фізичні особи, сільгоспвиробники.

Під час наради  було обговорено основні організаційно-правові засади та проблемні питання при здійсненні діяльності у сфері бджільництва, вимоги до безпечності і якості продуктів бджільництва, обговорено пропозиції  представників пасічників щодо удосконалення чинного законодавства у сфері бджільництва.

Зокрема,  директор Департаменту АПК Шопська Ю.К., висвітлила проблемні питання бджільництва Львівської області та роз’яснила умови кредитування та надання фінансової допомоги, як пасічникам так і сільськогосподарським виробникам.

Начальник управління фітосанітарної  безпеки Олексієнко М.Г.  роз’яснив вимоги чинного законодавства щодо обробки полів пестицидами, обов’язків сільськогосподарських виробників. Та надав вичерпні відповіді учасникам наради.

Представники Сокальського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області довели до відома пасічників основні вимоги Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та надали відповіді на поставлені питання.

Проведено семінар «Стоп-фальсифікат» у Жидачівському районі Львівської області

14.02.2020

13 лютого 2020 року спеціалістами  Жидачівського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області проведено семінар – навчання  для персоналу та підприємців , які задіяні в організації харчування дітей у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах  на тему: «СТОП фальсифікат» (недопущення реалізації та використання фальсифікованих продуктів , в тому числі масла солодковершкового).

Також було звернуто увагу на впровадження системи HACCP при організації харчування в закладах загальної середньої та дошкільної освіти, а також актуальні проблеми організації харчування в даних  закладах  району.

Проведено семінар «Стоп-фальсифікат» у Золочівському районі Львівської області

14.02.2020

Золочівським районним управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області  на виконання доручення Державної служби  України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 03.05.2019 року № 11.2.1-4/6997 «Щодо протидії фальсифікації  традиційних молочних продуктів»,  13.02.2020 року проведено семінар  на  тему “Стоп фальсифікат!”, спрямованого на захист споживачів та очищення ринку від фальсифікованих продуктів, а  також впровадження системи НАССР.  Семінар відбувся, в приміщенні будинку школяра відділу освіти   Золочівської РДА.

В семінарі брали участь керівництво відділу освіти, директори шкіл району, відповідальні за харчування в ДДУ та навчальних закладах, підприємці роздрібної торгівлі та закладів громадського харчування.

Зі вступним словом  виступила  начальник Золочівського  районного управління Овод Л.Є., звернувши увагу присутніх на те, що в рамках масштабного  проєкту «СТОП Фальсифікат» проводились моніторингові дослідження масла солодковершкового, а також  про  обов’язковий перехід на систему управління безпечністю харчових продуктів – НАССР.

Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Голдій М.С. провела аналіз  моніторингу масла солодковершкового, що проводився в рамках масштабного  проєкту «СТОП Фальсифікат», який реалізовується за підтримки Уряду та Держпродспоживслужби та про моніторингові дослідження  у Львівській області.  Розповіла про впровадження  системи безпечності харчових продуктів –  НАССР  на об’єктах.

Начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  Кучер Л.В.  висвітлила проблемні питання організації харчування в навчальних закладах району, які виникли під час проведення комісійних обстежень харчоблоків даних закладів.

Проведено семінар – нараду з актуальних питань бджільництва у Мостиському районі Львівської області

14.02.2020

На виконання листа Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів №11.3.2.-4/2/448 від 13.01.2020 р., наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області № 127 від 22.01.2020р.  13 лютого 2020 року відбувся семінар-нарада стосовно порядку реєстрації пасік, дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.

В нараді взяли участь пасічники,  керівники агроформувань району, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур, спеціалісти Держпродспоживслужби, представники Мостиської РДА .

Начальником відділу контролю за обігом засобів захисту рослин Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області Я.І.Лободзець проінформовано  учасників наради-семінару про порядок застосування хімічних засобів захисту рослин, ведення відповідної документації, повідомлення органів місцевого самоврядування та пасічників за три доби до початку обробки медоносних рослин . В повідомленні вказати: дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності. Всі роботи з пестицидами і агрохімікатами слід проводити в ранкові (до 10) і вечірні (18-22) години.

Головним спецілістом Мостиського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області – І.Санницьким  роз’яснено вимоги щодо державної реєстрації пасік та реєстрації як операторів ринку. Дано роз’яснення щодо алгоритму  дій пасічників та ветслужби при масовій загибелі бджіл.

Під час роботи наради – семінару між учасниками відбувся конструктивний обмін думками та інформацією. На всі порушені питання спеціалісти Держпродспоживслужби надали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення.

 

12345...8910...83