Новини

Оновлена інформація про спалах ХТІ серед відвідувачів кафе «Tomash Kebab»

18.07.2018

Згідно інформації, яка надійшла на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від КЗ ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” встановлено, що станом на 17.07.2018 р. всього за меддопомогою звернулося 30 осіб, з них 1 дитина 17 років, які 09-12 липня 2018 р. харчувались в закладі громадського харчування «Tomash Kebab» за адресою м. Львів вул. Куліша, 10. Госпіталізовано 28 осіб (двоє на амбулаторному лікуванні, з них 1 дитина). Виписано – 12 осіб, на стаціонарному лікуванні залишається 16 осіб.  8 виписаним постраждалим встановлено заключний діагноз – сальмонельоз клінічно, 4 – сальмонельоз лабораторно підтверджений – S.еnteritidis. Решта досліджень знаходиться в роботі.

Львівським міським управлінням Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області спільно з ЛМВ ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено позапланову перевірку закладу з відбором проб на лабораторне дослідження. В ході перевірки виявлено ряд недоліків:

– персонал (6 осіб) допущено до роботи без обов’язкового медичного огляду та пройденого навчання з питань гігієни персоналу та щодо гігієнічних вимог до виробництва та обігу харчових продуктів;

– харчові продукти не є захищеними від вторинного інфікування в процесі їх переробки та обігу.

– порушується температурний режим при зберіганні напівфабрикатів, зокрема відсутня холодильна вітрина на лінії роздачі та стікери з датою приготування і терміном реалізації.

Згідно результатів лабораторних досліджень з 20 змивів на умовно-патогенну та патогенну флору у 9 випадках (45%) виявлено відхилення, з 6 обстежених працівників у 2 осіб (33%) виявлено стафілокок ауреус, в 1- бактерії роду сальмонела.

За результатами проведеного  позапланового заходу прийнято Рішення Головного державного ветеринарного інспектора Львівської області від 13.07.2018р. №7-1-13/6259 про тимчасове припинення з 13.07.2018р. по 26.07.2018р.  виробництва та  обігу харчових продуктів  у закладі громадського харчування «Tomash Kebab»  ФОП Криштофовича Т.С. та ФОП Степанової М.В на вул. П. Куліша,10 у м. Львові. Заклад громадського харчування  призупинив виробництво та  обіг харчових продуктів, направлений припис про усунення виявлених недоліків, складено протоколи про притягнення винних до адміністративної відповідальності.

Галицьким відділення поліції Головного управління Національної поліції у Львівській області відкрито кримінальне провадження за ЄРДР №12018140050003222 від 13.07.2018р.

Комплекс протиепідемічних заходів триває. Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Інформація про спалах ГКІ та ХТІ в ресторані «Отаман»

17.07.2018

Згідно повідомлень КЗ ЛОР «Львівська обласна інфекційна лікарня» та КЗ ЛОР “Львівський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф”

госпіталізовано 4 дорослих осіб, які 14-15 липня 2018 р. харчувались в ресторані «Отаман» в с. Пасіки-Зубрицькі на вул. Мазепи,120. В ці дні в закладі громадського харчування святкувались два весілля, день народження та просто харчувались відвідувачі.

При госпіталізації поставлено діагноз – 2 хворим харчова токсикоінфекція, 2 хворим – гостра кишкова інфекція. Стан хворих середньої важкості.

На підставі наказу начальника Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області фахівцями Пустомитівського районного управління  спільно з Пустомитівським районним відділом ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» розпочатий комплекс протиепідемічних заходів по розслідуванню та локалізації спалаху.

Скерована інформація про виникнення спалаху Голові ЛОДА, прокурору Львівської області, начальнику Головного управління Національної поліції у Львівській області.

Cитуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Про спалах ХТІ серед відвідувачів кафе «Tomash Kebab» у м. Львові

13.07.2018

Згідно інформації, яка надійшла на адресу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області 13.07.18р. від ЛВП ДУ «Лабораторний центр на залізничному транспорті МОЗ України»,  КЗ ЛОР «Львівського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» встановлено, що станом на 13.07.18 р. на стаціонарному лікуванні знаходиться 10 дорослих осіб. Семеро – госпіталізовані в відділення КЗ ЛОР «ЛОІКЛ», троє – в Пустомитівську ЦРЛ (1 з них в денний стаціонар). При поступленні п’ятьом  постраждалим виставлено попередній діагноз – «гостра кишкова інфекція», п’ятьом – «харчова токсикоінфекція». Стан хворих середньої важкості.

З епіданамнезу встановлено, що всі постраждалі своє захворювання пов’язують з харчуванням 10-11.07.18р. у закладі громадського харчування «Tomash Kebab» за адресою м. Львів, вул. П.Куліша, 10.

Фахівцями Львівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області разом із фахівцями Львівського міського відділу ДУ «Львівський обласний лабораторний центр МОЗ України» 13.07.18 р. розпочато комплекс протиепідемічних заходів по розслідуванню та локалізації спалаху.

Ситуація перебуває на контролі Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

Рішення Головного державного ветеринарного інспектора Львівської області про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в закладах харчування «Tomash Kebab» за адресою м. Львів, вул. П.Куліша, 10 від 13.07.2018 р. №6259

ЗАТВЕРДЖЕНО КРИТЕРІЇ ЗА ЯКИМИ ОЦІНЮЄТЬСЯ СТУПІНЬ РИЗИКУ ВІД ПРОВАДЖЕННЯ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У СФЕРІ ОХОРОНИ ПРАВ НА СОРТИ РОСЛИН

27.06.2018

21 березня 2018 Постановою Кабінету Міністрів України № 200 затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Єдині критерії дають можливість чітко врегулювати кількість і частоту здійснення перевірок та коло юридичних та фізичних осіб, які належать до високого, середнього та незначного ступенів ризику у відповідній сфері.

Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері охорони прав на сорти рослин, віднесено:

1) набуття та використання юридичними та фізичними особами прав інтелектуальної власності на сорти рослин згідно з вимогами законодавства з охорони прав на сорти рослин –щодо майнових прав інтелектуальної власності на сорт рослин, засвідчених патентом на сорт рослин;

– майнового права інтелектуальної власності на поширення сорту рослин, засвідченого свідоцтвом про державну реєстрацію сорту рослин;

– особистого немайнового права інтелектуальної власності, засвідченого свідоцтвом про авторство на сорт рослин;

– яких здійснюється виробництво, використання, зберігання, реалізація та розмноження у господарській діяльності;

2) проведення експертизи заявки на сорт рослин;

3) ввезення в Україну садивного матеріалу (насіння) незареєстрованих в Україні сортів рослин.

Так, відповідно до критеріїв, планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:

-з високим ступенем ризику — не частіше одного разу на два роки;

– із середнім ступенем ризику — не частіше одного разу на три роки;

-з незначним ступенем ризику — не частіше одного разу на п’ять років.

Якщо ж за результатами планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) (за наявності) протягом останніх шести років для суб’єктів господарювання, які віднесені до середнього ступеня ризику, та протягом останніх десяти років для суб’єктів господарювання, які віднесені до незначного ступеня ризику, у суб’єкта господарювання не виявлено порушень вимог законодавства у сфері охорони прав на сорти рослин, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений в 1,5 раза.

Якщо з дня прийняття такого рішення за результатами позапланових перевірок виявлено порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства у відповідній сфері, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) щодо такого суб’єкта господарювання здійснюється у наступному плановому періоді.

Прийняття Постанови дозволить виконати вимоги Закону України «Про насіння і садивний матеріал», сприятиме удосконаленню системи державного нагляду (контролю) в сфері насінництва та розсадництва, а також дасть змогу об’єктивно, прозоро та неупереджено здійснювати заходи державного нагляду (контролю).

Щодо відкриття і функціонування дитячих закладів оздоровлення та відпочинку

25.06.2018

Відповідно до оперативної інформації та дислокацій Департаменту соціального захисту населення та Департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації влітку 2018 року у Львівській області планувалось відкриття 93 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з кількістю 12540 дітей.

Станом на 21.06.2018 року, при наявності  офіційного погодження і дозволу територіальних управлінь Держпродспоживслужби в області  відкрито  всього 85 оздоровчих заклади, в яких  оздоровлюється  в загальній кількості  6345 дітей, в тому числі:

9 позаміських, в яких одоровлюється 815 дітей

– ДПЗОВ «Ватра» с.Гребенів Сколівського району;

– ДПЗОВ «Старт» с.Коростів Сколівського району;

оздоровчий табір для дітей та підлітків “Дружба” с.Свірж Перемишлянського району;

-позаміський заклад оздоровлення та відпочинку дітей “Зірниця» с.Баня-Лисовецька Стрийського району;

-дитячий літньо-оздоровчий табір «Динамо» смт.Славсько Сколівського району;

навчально-оздоровчий табір Національного університету “Львівська політехніка” “Політехнік-2” смт.Славсько Сколівського району;

-ДПЗОВ «Надія» с.Верхнє Синєвидне Сколівського району;

-ДПЗВ «Сокіл» с.Сасів Золочівського району;

-Дитячий оздоровчий центр «Росинка» с.Зіболки Жовківського району.

3 санаторного типу, в яких оздоровлюється 528 дітей

– дитячий заклад санаторного типу «Світанок» ур.Помярки Дрогобицького району;

-дитячий заклад санаторного типу «Нафтуся Прикарпаття» с.Модричі Дрогобицького району;

-дитячий оздоровчий заклад “Ровесник” відокремленого підрозділу оздоровчо-лікувального комплексу “Ровесник” с.Комарів Сокальського району

73 табори з денним перебуванням на базі загальноосвітніх навчальних закладів, в яких оздоровлюється 5002 дітей.

12345...8910...42