Новини

Відбувався семінар з питань організації безпечного харчування дітей у закладах освіти у Кам’янка-Бузькому та Радехівському районах Львівської області

06.12.2019

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області продовжує організовувати семінари-тренінги з питань організації безпечного харчування дітей за участі працівників закладів освіти Львівської області.

05 грудня 2019 року відбулися заходи у Кам’янка-Бузькій та Радехівській районних державних адміністраціях.

 

У Львівській області відбуваються семінари з питань організації харчування дітей у закладах освіти

05.12.2019

На виконання Регіонального плану заходів щодо створення належних умов для безпечного харчування у закладах дошкільної, загальної середньої освіти усіх типів і форм власності на 2020-2021 роки, який затверджений Розпорядженням Голови Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського від 20.11.2019 року № 1336/0/5-19, фахівці управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області протягом 2-17 грудня 2019 року проводитимуть семінари – тренінги для працівників закладів освіти Львівської області з питань організації безпечного харчування дітей.

Протягом 2-3 грудня 2019 року проведено такі заходи у Яворівському, Жовківському, Сокальському районах та місті Червонограді Львівської області. На семінарах розглядаються основні питання щодо впровадження системи НАССР, дотримання гігієнічних вимог при організації харчування дітей у закладах дошкільної, загальної середньої освіти усіх типів і форм власності.

Оновлена інформація по спалаху гострої кишкової інфекції в закладі громадського харчування «Менестрель» м. Львів

29.11.2019

  Станом на 29.11.2019 року кількість постраждалих зросла до 23 осіб, 21 з яких госпіталізовані з діагнозом гостра кишкова інфекція.

Протягом 25.11.2019 року – 26.11.2019 року проведено санітарно-епідеміологічне обстеження та позапланову перевірку суб’єкта господарювання, з  відбором проб продуктів та обстеження персоналу на бактеріоносійство.  винесено припис щодо усунення недоліків та складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми. Відповідно до виявлених порушень, головним державним ветеринарним інспектором Львівської області винесено Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в термін з 26.11.2019 року по 09.12.2019року.

Розслідування спалаху продовжується.

Оновлена інформація по спалаху ГКІ в закладі громадського харчування «Ольвія Гранд» м. Львів.

29.11.2019

Станом на 29.11.2019 року всього за допомогою у лікувально-профілактичні заклади звернулось 14 осіб, сімом захворівшим встановлено діагноз Salmonella enteritidis.

22.11.2019 року спеціалістами Львівського міського управління Держпродспоживслужби проведено позапланову перевірку суб’єкта господарювання, винесено припис щодо усунення недоліків та складено протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин», законодавства про харчові продукти та корми. Відповідно до виявлених порушень, головним державним ветеринарним інспектором Львівської області винесено Рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів в термін з 25.11.2019 року по 06.12.2019року.

Розслідування спалаху продовжується.

Вакцинація – єдиний радикальний захист від грипу

27.11.2019

Грип – гостре респіраторне захворювання, спричинене вірусом,яке легко передається від людини до людини переважно при кашлі, чханні або ж при близькому контакті. Захворіти грипом може будь-хто і у будь-якому віці. Симптоми грипу виникають раптово і  тривають від кількох днів до кількох тижнів. Слід пам”ятати, що при виникненні перших симптомів захворювання необхідно відразу звернутися до лікаря.

Симптоматика грипу характеризується різноманітними проявами, зокрема: висока температура, головний біль, лихоманка, болі у м”язах і суглобах, загальна слабкість, кашель,нежить, втрата апетиту, можлива нудота.

Найкращий спосіб вберегтися від грипу – щорічне вакцинування від даної інфекціі. Вакцинація знижує ризик захворіти на грип і попереджає виникнення важких ускладнень хвороби.

Вакцинація повинна проводитися до початку росту захворюваності на  грип. Американський Центр з контролю і профілактики захворювань рекомендує вакцинуватися до кінця жовтня. Але якщо вакцина введена в грудні або пізніше, навіть якщо активність грипу вже почалася, це також дає позитивний результат. Вакцинуватись від грипу потрібно в кінці осені. Не варто вакцинуватися від грипу “заздалегідь”, оскільки імунітет після щеплення виробляється швидко (до 2 тижнів), але, разом з тим,  з часом починає згасати. Останнім часом підйом і пік захворюваності на грип та ГРВІ починається не раніше січня. Зазвичай кампанія вакцинації  проти даної інфекціі закінчується на початку грудня.
Цього року українцям будуть доступні дві вакцини проти грипу: “Джісі Флю” (Південна Корея) та “Ваксігрип Тетра” (Франція). Обидві якісні та безпечні.  Перша вакцина захищає від трьох вірусів грипу, так звана тривалентна вакцина.  Друга – вперше з’явилась цього року в Україні, але- це не є якась нова вакцина.  Дані вакцини вже раніше використовувались і в США, Франції та  багатьох інших країнах світу.  Вона захищає від чотирьох вірусів грипу, тобто є квадривалентною. Перша вакцина, яка захищає від трьох вірусів грипу, в Україні зареєстрована для дітей, починаючи з 6 місяців життя. Друга вакцина, від чотирьох вірусів – з трьох років життя. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу від найбільш розповсюджених і небезпечних штамів.

Вакцинацію здійснюють у кабінетах щеплень або кабінеті сімейного лікаря, якщо він відповідно облаштований. Також можна звернутись і до приватних медичних закладів.

Отже, зараз найсприятливіший час для вакцинації. Захистіть себе, своїх близьких та дітей від грипу та його ускладнень!!!

12345...8910...72