На Львівщині завершено проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

18.09.2023

На Львівщині завершено проведення осінньої кампанії пероральної імунізації (вакцинації) диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка здійснювалася в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2023 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 10.03.2023 за № 1, рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній військовій адміністрації від 20.07.2023 за № 2, із врахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Імунізація диких м`ясоїдних тварин здійснювалася вакциною «Орісвак» вітчизняного виробника (ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ», м. Бровари). Вакцина повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

Розповсюдження принад здійснювали методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами Загалом було розповсюджено 45,7 тис. доз вакцини (принад) на площі 1,828 тис. км2.

У розповсюдженні принад з вакциною проти сказу взяли участь робочі групи, до складу яких входили представники управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державних лікарень ветеринарної медицини, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь.

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області дякує всім учасникам осінньої кампанії з пероральної імунізації диких тварин проти сказу на території області.

Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, спрямованих на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і передбачає парентеральну вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов’язкову вакцинацію всього поголів’я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

Звертаємо увагу!

Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.