gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

На Львівщині завершено проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу

На території Львівської області завершено проведення весняної кампанії пероральної імунізації (вакцинації) диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка здійснювалася в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин в Україні на 2024 рік, погодженого рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 13.03.2024 за № 1, рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній військовій адміністрації від 27.03.2024 за № 2, із врахуванням Указу Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Імунізація диких м`ясоїдних тварин здійснювалася антирабічною вакциною «Орісвак», виробленою ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ», м. Бровари. Вакцина повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

Розповсюдження принад здійснювали методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь області поза територіями населених пунктів, болотами, водоймищами, авто- та залізничними шляхами Загалом було розповсюджено 304,85 тис. доз вакцини (принад) на площі 12,194 тис. км2.

У розповсюдженні принад з вакциною проти сказу взяли участь робочі групи, до складу яких входили представники управлінь Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, державних лікарень ветеринарної медицини, районних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь, відділів, відділень Головного управління Національної поліції у Львівській області, Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства, користувачів мисливських угідь.

Стратегія боротьби зі сказом в Україні базується на виконанні комплексу антирабічних ветеринарно-санітарних заходів, спрямованих на профілактику та ліквідацію сказу серед основних резервуарів даного захворювання і передбачає парентеральну вакцинацію домашніх тварин, включаючи обов’язкову вакцинацію всього поголів’я собак і котів на території області, а сільськогосподарських тварин – при спалахах захворювання.

Звертаємо увагу!

Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.

Державні сайти України