gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

На території Львівської міської територіальної громади проведено весняну кампанію пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу!

На території Львівської міської територіальної громади проведено весняну кампанію пероральної імунізації (вакцинації) диких м’ясоїдних тварин проти сказу, яка здійснювалася в рамках виконання Плану протиепізоотичних заходів з профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин у Львівській області на 2024 рік, рішення Місцевої надзвичайної протиепізоотичної комісії при виконавчому комітеті Львівської міської ради від 22.03.2024 № 4, Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Львівській обласній військовій адміністрації від 27.03.2024 № 2, рішення Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 13.03.2024 № 1, наказу Держпродспоживслужби «Про організацію заходів з проведення весняної кампанії пероральної імунізації диких м`ясоїдних тварин у 2024 році» від 30.04.2024 № 251, наказу Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області від 03.05.2024 № 98, враховуючи Указ Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні».

Імунізацію диких м`ясоїдних тварин здійснено антирабічною вакциною «Орісвак» для пероральної вакцинації м’ясоїдних тварин вітчизняного виробника (ТОВ «УКРВЕТПРОМПОСТАЧ», м. Бровари). Вакцина повністю безпечна для людей, тварин і навколишнього середовища. Має вигляд невеликих за розмірами поживних брикетів (принад). Зовнішня оболонка принад виготовлена із м’ясо-кісткового борошна, що має специфічний запах і приманює тварин на великих відстанях. Всередині принад розміщено желеподібну капсулу з антигеном вірусу сказу. На 21 день після поїдання принади у тварин формується імунітет проти сказу, який триває мінімум 1 рік.

Загалом розповсюджено 1400 доз вакцини (принад) із розрахунку 25 принад на 1 км2 на визначеній території Львівської міської територіальної громади площею 56 км2, методом наземного розподілу на території польових та лісових угідь поза територіями населених пунктів. У розповсюдженні принад з вакциною проти сказу взяли участь робочі групи, до складу яких ввійшли представники Львівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області, Львівської міської державної лікарні ветеринарної медицини, Управління екології та природних ресурсів Львівської міської ради, Головного управління Національної поліції у Львівській області, Винниківської первинної організації та Жовківської районної організації Українського товариства мисливців та рибалок.

Окрім цього, робочою групою проводиться контроль ефективності кампанії з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу шляхом обліку споживання вакцини на визначеній контрольній ділянці  у встановлені терміни після розкладання вакцини, відповідно до Методичних рекомендацій, затверджених Методичною комісією та Вченою радою Інституту ветеринарної медицини НААН.

Кінцевою метою проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу є досягнення у тварин рівня імунітету із захисним рівнем антирабічних антитіл і показників споживання вакцини не менше 75-80%.

Нагадуємо!

Заходи з пероральної вакцинації спрямовані на забезпечення стабільної епізоотичної ситуації щодо сказу тварин в області завдяки запобіганню поширення збудника серед диких м’ясоїдних тварин, тому у разі виявлення брикетів з вакциною прохання не руйнувати їх, не брати в руки, не переміщати на інші місця, а залишати привабливими для тварин.

 

Державні сайти України