gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Нікотинові паучі – чергова пастка для людства

Ринок тютюнових виробів вже давно не обмежується одними лише сигаретами. Зараз гіганти цієї індустрії активно просувають нібито “менш шкідливі” замінники сигарет. Як наприклад, електронні пристрої доставки тютюну/нікотину, а також паучі (або подушечки, англ. pouches – мішечки).

Насправді ж основна загроза, схована у них – наявність нікотину. Його концентрація в одній подушечці складає 0,57-1,56%. Саме ця складова викликає залежність у людей та провокує захворювання ротової порожнини і гортані, зокрема рак.

І хоча основою подушечки є рослинні волокна, вода та ароматизатори, істотну вагу має нікотин, який спричиняє негативні наслідки.

На жаль, тютюнові подушечки мають попит серед тих, хто шукає заміну сигаретам – допомагає простота у користуванні. Змога обирати смаки й аромати відіграє для молодих споживачів чи не вирішальну роль у питанні вибору.

Створені як допомога для готових кинути куріння, подушечки тільки викликають звикання та спонукають вживати нікотин у більших об‘ємах.

Використання від половини до повної пачки нікотинових подушечок на день (залежно від міцності продукту) еквівалентно викурюванню однієї пачки цигарок. Людина, яка споживає таку кількість нікотинових виробів, швидше за все, є залежною. При викурюванні однієї сигарети до організму потрапляє 1 мг нікотину. При використанні однієї нікотинової подушечки 10 мг в організм потрапляє 1-2 мг нікотину.

Нікотин – небезпечний нейротоксин, що викликає сильну залежність, еквівалентну героїну чи кокаїну. Вживання нікотину ушкоджує центральну нервову систему і може викликати тривожні розлади, розлади порушення уваги та концентрації.

Нікотин пошкоджує ті частини мозку, що розвиваються, які відповідають за увагу, навчання, настрій і контроль імпульсів.

Діти та молоді люди особливо чутливі до нікотину, тому вживання, зберігання та поводження з тютюновими виробами для них заборонено законом. З метою захисту ненароджених дітей, майбутні матері також повинні повністю утримуватися від тютюнових виробів.

Вживання будь-яких тютюнових виробів, у тому числі і нікотинових подушечок, шкідливе для всіх!

Державні сайти України