gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

«Обережно, новий штам коронавірусної хвороби!»

Штам Омікрон – новий різновид коронавірусної хвороби, який Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) вже назвала таким, що “викликає занепокоєння”. Вперше його виявили в Південно-Африканській Республіці, але штам вже поширюється світом. Днями новий штам вийшов далеко за межі Африки. Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що новий варіант виявили як мінімум у 24 країнах світу.

Новий варіант під назвою B.1.1.529 або Омікрон дуже відрізняється від початкового штаму COVID-19, він має 50 генетичних змін. З них 32 містяться в шипах білку на поверхні вірусних частинок. Саме цей білок на поверхні і є мішенню для вакцин. За попередніми даними, ця мутація здатна більш активно поширюватися та протистояти вакцинам. Проте наразі невідомо, чи викличе нова мутація важчий перебіг захворювання та смертність у порівнянні з іншими варіантами.

Згідно рекомендацій ВООЗ наразі,  ефективними профілактичними заходами проти  важкого перебігу хвороби незважаючи на різновид вірусу залишається вакцинація.  Тільки вакцинація зменшує ризик важких захворювань, госпіталізації та смертності від COVID-19. Не слід забувати про  використання захисних масок, дотримання дистанції, гігієну рук та  своєчасну ізоляцію контактних з хворим осіб, які не отримали повний курс щеплень.

Міністерство охорони здоров’я  розробляє заходи для запобігання зараженню громадян України цим штамом коронавірусу. Зокрема, для мандрівників, які провели у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Республіці Малаві, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік більш як 7 днів протягом останніх 14 днів, потрібно пройти 14-денну самоізоляцію. Міністерство закордонних справ рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії, Зімбабве та Республіки Малаві.

Державні сайти України