gov-ua
Головне управління
Держпродспоживслужби у Львівській області

Особливості обігу харчових продуктів в аптечних закладах

Наразі асортимент аптечних закладів безперервно розширюється і, окрім лікарських засобів та товарів медичного призначення, в аптеці можна придбати і харчові продукти, наприклад батончики, льодяники, драже, печиво, воду питну, дієтичні добавки, харчові продукти для спеціальних медичних цілей, харчові продукти для контролю ваги тощо.

Держпродспоживслужба інформує, що всі оператори ринку, які здійснюють діяльність з обігу харчових продуктів, у тому числі і аптечні заклади, в асортименті яких є будь-які харчові продукти, відповідно статті 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності і якості харчових продуктів» повинні бути внесені до державного реєстру потужностей операторів ринку, адміністратором якого є Держпродспоживслужба.

Для державної реєстрації потужності оператор ринку подає в територіальний орган Держпродспоживслужби за місцем розташування потужності заяву в паперовій або електронній формі згідно з додатком до Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам, затвердженого наказом Мінагрополітики від 10.02.2016 № 39.

У разі подання заяви в паперовій формі державна реєстрація потужності здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 10 календарних днів після отримання заяви оператора ринку про таку реєстрацію.

У разі подання заяви через Портал Дія (за наявності технічної можливості) або інші електронні інформаційні ресурси компетентного органу державна реєстрація потужності здійснюється автоматично в режимі реального часу, шляхом унесення інформації, передбаченої пунктом 3.5 розділу III зазначеного Порядку до Реєстру.

Звертаємо увагу! Механізм здійснення державної реєстрації максимально простий, швидкий і здійснюється на безоплатній основі. Закликаємо операторів ринку сумлінно дотримуватись норм чинного законодавства, тим самим забезпечуючи прозорість та простежуваність власного бізнесу. 

Державні сайти України