Про випадок підозри на ботулізм у мешканця м. Львова

06.01.2021

Спеціалістами Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства та Львівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Львівській області  під час  розслідування  випадку підозри на ботулізм 06.01.2021р. у супермаркеті ТзОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» за адресою: м. Львів, вул. Чорновола, 16-і проведено відбір зразків харчових продуктів промислового виробництва: консерви рибні-шпроти в олії «Аквамарин», в кількості 2 банки по 230 гр. (виробник: Україна); консерви рибні-шпроти в олії «Ризькі», в кількості 4 банки по 160 гр. (виробник: Латвія); пресерви-мідії солені в ароматичній олії «Водный мир», в кількості 2 банки по 200 гр. (виробник: Україна)  для  лабораторних досліджень на вміст ботулінічного токсину.

04.01.2021р в інфекційне відділення КНП «Мостиська міська лікарня» з діагнозом «Ботулізм ?» госпіталізований мешканець м. Львів, 1993 р.н., який 01.01.2021р. разом з друзями (всього 8 осіб) в супермаркеті «Ашан» за вищезазначеною адресою придбав та споживав пресерви-мідії в олії «Водный мир» і рибні консерви-шпроти в олії, а також присолену червону рибу домашнього приготування. Зі слів хворого, із всіх 8 осіб які вживали дану продукцію захворів тільки він.

Санепідрозслідування триває.

Висновки щодо підтвердження або зняття діагнозу «Ботулізм» та щодо можливих  причин  інфікування будуть встановлені після результатів лабораторних досліджень та завершення санепідрозслідування.