УВАГА ! Оновлений Реєстр лікарських засобів, що приймають участь у програмі «Доступні ліки» збільшено

14.03.2023

Під час дії воєнного стану держава продовжує піклуватись про здоров’я громадян через подальшу реалізацію Урядової програми «Доступні ліки», що забезпечує повну або часткову оплату деяких лікарських засобів за рахунок бюджетних коштів для амбулаторного лікування таких захворювань, як – серцево-судині та церебральні, цукровий діабет, нецукровий діабет, розлади психіки та поведінки, епілепсія та хвороба Паркінсона, тощо.

Так, Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області інформує, що  оновлений Реєстр лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення (надалі – Реєстр)  набрав чинності 27.02.2023 (наказ МОЗ України від 21.02.2023 № 351) та включає збільшену кількість лікарських засобів.

До оновленого Реєстру увійшло 486 позицій препаратів, який містить  три розділи:

  1. Лікарські засоби, крім препаратів інсуліну та комбінованих лікарських засобів, що складається з 405 позицій вітчизняного та іноземного виробництва.
  2. Комбіновані лікарські засоби, що застосовуються при хронічних захворюваннях нижніх дихальних шляхів – 9 позицій.
  3. Препарати інсуліну -72 позиції.

Крім цього, в оновлений Реєстр увійшли ліки необхідні для відновлення у посттрансплантаційний період, загалом до Реєстру включено 21 торгову назву таких препаратів, 15 з яких повністю безоплатні, 6 –  з частковою доплатою.

Ліки, вартість яких частково або повністю відшкодовуються державою за програмою «Доступні ліки», можна отримати в аптеках, що мають договір з Національною службою здоров’я України, незалежно від місця проживання чи місця де лікар виписав рецепт.

Для забезпечення реалізації та дотримання Урядової програми «Доступні ліки», з ціллю попередження порушень застосування державних регульованих цін та недопущення перевитрат бюджетних коштів на відшкодування вартості лікарських засобів, які включені у програму «Доступні ліки», Головним управлінням Держпродспоживслужби у Львівській області проводиться постійний щомісячний моніторинг щодо дотримання державних регульованих цін на лікарські засоби.

Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області акцентує увагу суб’єктів господарювання, які провадять роздрібну реалізацію лікарських засобів, на неприпустимості безпідставного їх підвищення та застосуванні економічно обгрунтованих цін.